enteresan.com LogoÇok Yakında: Ucuza Uzay Uçuşları

Kaliforniya Mojave'deki XCOR uzay şirketi, çift kişilik tam devir yapmayan Lynx isimli uzay gemisinin insan ve yük taşıyarak, hafiflik deneyimini yaşatacak ve alt tarafa bakıldığında dünya, üst tarafa bakıldığında ise yıldızlarla dolu bir manzara sunacak.
Çok Yakında: Ucuza Uzay Uçuşları

Bu XCOR'u yarım milyar dolar civarı olarak hesaplanmış uzay turizmi piyasasına sokacak.Lynx; bireylere, araştırmacılara ve eğitimcilere uzay için gezintiler satın alabilme imkanı verecek.Uzay gemisi aşağı yukarı, küçük bir özel uçak büyüklüğünde, 2010 yılında ilk uçuşunu gerçekleştirecek ve bir günde birkaç kere uçma kapasitesine sahip olacak.Geziler esnasında kalkışla iniş arasında geçecek tahmini süre 30 dakika ancak ücretlendirmeyle ilgili herhangi bir açıklama yok.Muhtemelen Virgin Galactic'in 200 bin dolarlık uçuşlarından ucuz olacak, ancak muhtemelen yinede pahalı bir rakam olacağı kesin.

Çok Yakında: Ucuza Uzay Uçuşları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Lüks bir lokantaya gittiğinizde sakın tahta servis tabaklarını kabul etmeyin! Büyük tehlike...

Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu tahta servis tabaklarındaki zararı yazdı...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.