enteresan.com LogoDaha 6 yaşında olan YouTuber'ın yıllık kazancı 11 milyon dolar!

YouTube’da içerik üreticiler gün geçtikçe artarken bu kişilerin ne kadar gelir elde ettiği her zaman merak konusu oldu.
Daha 6 yaşında olan YouTuber'ın yıllık kazancı 11 milyon dolar!
YouTube'da yılın en çok kazananları açıklandı. Yılın en çok kazanan ismi 16.6 milyon dolar gelir elde eden Dan Middleton oldu. İkinci ve üçüncü sıralarda da Evan Fong ve Dude Perfect kanalları geliyor. 2016 yılının en çok kazananı olan PewDiePie kanalı ise bu sene 6. sıraya kadar düştü. Altı yaşındaki YouTube fenomeni Ryan ise Forbes'e göre 2017 yılında yaklaşık 11 milyon dolar para kazandı.
 
 
 
YouTube’da içerik üreticiler gün geçtikçe artarken bu kişilerin ne kadar gelir elde ettiği her zaman merak konusu oldu. Ekonomi dergisi Forbes, 2017 yılında dünyanın en çok kazanan Youtube fenomenlerinin listesini yayınladı. 
 
1. Dan Middleton
 
17 milyona yakın takipçisiyle DanTDM kanalının sahibi Dan Middleton Oyun ağırlıklı içerikleriyle 16,6 milyon dolar gelir elde ederek listenin ilk sırasında yer alıyor. 
 
2. Evan Fong
 
VanossGaming isimli kanalıyla 21 milyona yakın abonesi olan Evan Fong bu sene 15,5 milyon dolar kazanarak en çok kazanan 2. Youtuber oldu. 
 
3. Dude Perfect
 
Genellikle spor videoları çeken ve 24 milyon abonesi olan Dude Perfect kanalı bu yıl 14 milyon dolar kazandı. 
 
4. Mark Fischbach
 
Oyun videoları çeken Mark Fischbach 2017 yılında YouTube’dan 12,5 milyon dolar kazanmayı başardı. 
 
5. Logan Paul
 
YouTuberlık dışında başka meslekleride olan Logan Paul, YouTube’da da içerik yayınlayarak 12,5 milyon dolar kazandı. 
 
6. Felix Kjellberg
 
Eğlence içerikli videolar yayınlayan PewDiePie kanalıyla 2016 yılının en çok kazananı olan Felix Kjellberg bu sene 12 Milyon dolar kazanarak listede oldukça gerilere düştü.
 
7. Jake Paul 
 
12 milyon abonesi bulunan ve YouTube’dan kazandığı paralarla kendisine bir malikane alarak adından çokça söz ettiren Jake Paul bu sene 11,5 Milyon dolar kazandı. 
 
8. Smosh
 
Smosh isimli eğlence içerikleri üreten kanal bu sene 11 milyon dolar kazandı. 
 
9. Ryan Toys Review 
 
6 yaşında olan ve oyuncak inceleme videoları çeken Ryan, bu sene YouTube’dan 11 milyon dolar kazandı. 
 
Ryan Toys Review kanalında Mart 2015’te ilk videolar yayınlanmaya başladı. İlk başlarda küçük Ryan yorum yapmıyordu fakat izleyenlerden "oyuncakları incelemiyorsunuz" diyerek eleştiriler gelmeye başlayınca, aile küçük çocuğu sunucu olarak görevlendirmeye başladı.
 
10 milyondan fazla abonesi bulunan kanalın ayda tahmini olarak 1 milyon dolar kazandığı belirtiliyor. Ryan’nın ailesi böylesine önemli bir gelir kaynağını kaybetmemek için bu işe çok önem veriyor ve zamanlarının büyük bir kısmını oğullarının YouTube kanalına ayırıyor.
 
10. Lilly Singh
 
Diğer fenomenler ile birlikte videolar çekip yayınlayan Lilly Singh 10,5 milyon dolar kazanarak listenin 10. sırasında yer aldı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin