Dekorasyon

Oyuncak Ayı Şeklindeki Şirin Koltuk

Şimdiye kadar, Dünya'daki en büyük oyuncak ayıya benim sahip olduğumu düşünüyordum. Fakat görünüşe göre, yanılıyormuşum.

Gelmiş Geçmiş En İlgi Çekici Perdeler Yapıldı

Tabii ki bazı perdeler sadece basitçe güneş ışınlarını engellemek için tasarlansa da, bir kısmı da dantelli püskülleri yada karmaşık kıvrımlarıyla bizi kendilerine hayran bırakabiliyor.

Eski Bilgisayar Parçalarından Mobilya

Tasarımcı, atık bilgisayar parçalarından mobilyalar yapıyor.

İlginç Duş Tasarımları

Temizlik için duş almanın gerekliliği tartışılmaz. Ancak temizlenme zorunluluğunun dışında duş almak çoğu insan için oldukça keyifli bir eylemdir. Duşun tarihine baktığımızda antik çağlarda Mezopotamya ve Mısır'da insanlar banyo sonrasında testilerle kafalarından aşağı su döküyorlarmış. Günümüz duşlarına benzeyen ilk örneklere is Antik Yunan'da rastlanıyormuş. Antik Yunan'dan günümüze duşlar mantık olarak pek değişmedi ama standartlaştı. Hala sular yukarıdan dökülüyor ve insanlar suyun altına girip yıkanıyor. Ancak bazı duşlar farkı tasarımları ve mantıkları ile kalıpların dışına çıkıyorlar. İşte bunlara örnek ilginç bazı duş tasarımları:

Bulut Şeklinde Lamba

Bu hoş tasarım odanızda farklı bir atmosfer yaratabilir.

Kitap Rafları Şeklinde Merdivenler

Daha öncede belirttiğim gibi kitap okumayı severim. Dolayısıyla bu rafları çok beğendim. Bence çok akıllıca bir tasarım. Temizlemesi biraz zor olsa tasarımını oldukça beğendim.

Piyano Masası

Artık dev piyanolar için neredeyse küçük bir odayı kaplayan yerlerimizi heba etmemize gerek kalmayacak. Georg Bohle'nin tasarladığı bu masa oldukça fonksiyonel. Bu piyonayı aynı zamanda bir yemek masası olarak da kullanabilirsiniz. Elektrikli bu piyona masasının bedeli sadece 6000 dolarcık.

Manyetik Perdeler

Bu manyetik perdeler, tasarımcı Florian Krautli tarafından tasarlandı.

Üste Giyilebilen Sandalye

Ayakta durmaktan nefret ederim. Dolayısıyla bu sandalyeleri gördüğümde çok heyecanlandım.

Dev Boyutlu Örgü Mobilyalar

Dev örgülerle yapılan muhteşem proje

Farklı ve Yaratıcı Klozetler

Müzisyenler İçin Klozetler Jammin's Johns klozetleri el yapımı banyo teçhizatlarını favori gitarınız ya da piyanonuzun görüntüsüyle harmanlıyor.

Ergonomik Ofis Mobilyaları

Japon ofis mobilyaları üreticisi Okamura hem göze hitap eden hem de kullanıcılarına büyük rahatlık veren mobilyalar üretti.

Bir Kuş Yuvası'nın Üstünde Oturmak

Kuş yuvası sandalye...

Eski Battaniyeler Kullanılarak Yapılmış Kilim

Hollandalı tasarımcılar Tejo Remy ve Rene VeenHuizen, yeniden değerlendirilmiş malzemeler kullanarak bir kilim ürettiler...

Yatak İçerisinde Kitaplık

Eviniz Küçükse Bu Tasarım İşinize Yarayabilir

Eşsiz Kahve Masası

HelloVon Studios, sınırlı sayıda üretilmiş Snow Columbian kahve masasıyla eşsiz bir başyapıt yarattı.Londra Tasarım Festivalinde ve önümüzdeki yıl Milano'da ilk defa tanıtılacak.

Oldukça Yaratıcı Mobilya Takımları

İnsanlar zaman zaman mobilyalarından sıkılmaya başlarlar. Ya da sadece, arkadaşlarının veya komşularının sahip olmadıkları mobilyalara ihtiyaç duyarlar. İşte tam bu esnada, oldukça yaratıcı olan bu çiçek ve hayvan mobilyaları devreye giriyor. Bu mobilyaların, Ikea'nın DIY (Do It Yourself / Kendi kendine yap) mobilyalarından çok daha güzel olduğu açıkça ortadadır.

Reveal Lighting Işıklandırma Sistemi

Sıradışı bir abajurla tanışmaya hazır olun!

Gürültülü Sessizlik

Kayıt stüdyolarında ve sinemalarda sesi azaltmak için yapılan yumurta kartonu şeklindeki tasarımı her zaman sevmişimdir.

Fas'ın Mavi Şehri Chefchaounen

Fas'ın Chefchaounen adlı kenti maviyle bezeli sokakları ve ve evleri ile turistlerin ilgisini çekiyor.

Morityus'da Günbatımı

Resmine bakmakta olduğunuz harika ve şık tasarım, Sandy Smith'in "Morityus'ta Günbatımı" adlı tasarımının fotoğrafları. İlginç aynı zamanda bir o kadar da hoş değil mi?

Çikolata Eiffel Kulesi'nden Gelen Paris Esintisi

Tamamen çikolatadan yapılmış üç buçuk metrelik Eiffel Kulesi, Paris manzarasını verse de tadını vermedi.

Çeyrek Lamba

Odaların köşelerine kolaylıkla yerleştirilen lamba kesinlikle çok orijinal.

Liza Lou'nun Işıltılı Dünyasına Yolculuk

Boncuklar Kraliçesi "Liza Lou"