enteresan.com LogoDenizaltı volkanın çevresinde yaşayan yaratıklar, diğer canlılara hayatta kalmanın sırrını verdiler

Bilimadamlarının keşfine göre zehirli gaz ve lav püskürten aktif bir denizaltı volkanı şaşırtıcı bir şekilde deniz canlılarının vazgeçilmeaz mekanı haline geldi.
Denizaltı volkanın çevresinde yaşayan yaratıklar, diğer canlılara hayatta kalmanın sırrını verdiler

Araştırmacılar, bu canlıları incelemenin dünyanın gittikçe artan asitli okyanuslarındaki deniz yaşamı için çözüm bulacağını ifade ediyor. Guam Ada'sının yakınlarındaki eşsiz volkan o kadar sık patlıyor ki 3 yılda 40 metre yüksekliğinde ve 300 metre eninde volkanik zirve oluşturdu. Bu çalkantılı koşullara rağmen karides, yengeç, deniz salyangozu, kaya midyesi gibi çok miktarda deniz canlısı NW Rota-1 isimli volkanın çevresinde yaşamına devam ediyor. "Onlar bu çevreye özel olarak uyum sağlamışlar. Normal deniz yaşamına zehirli olacak zor şartlarda hayatlarını sürdürüyorlar," diyor Chadwick. "Hayat burada patlayan volkandan besleniyor aslında."Deniz suyu alkalin değildir, fakat ortamdaki karbondioksit artışı, karbondioksitin okyanusta çözülmesine ve karbonik asit üretmesine yol açıyor. Okyanus asitlenmesi çok ciddi bir endişe oluşturuyor çünkü bazı balık yumurtaları ve larvalar için ölümcül olabilir, kabuklu canlıların oluşumunu bozabilir.Uluslararası bir bilim takımı hidrotermal bölgeyi ziyaret ederek, volkanı detaylıca inceledi. Volkanik bölgeye bir hidrofon yerleştirildi ve volkanik aktivitenin sesleri kayda alınıyor. Ayrıca farklı cihazlar ve hidrofonlar ile volkan önümüzdeki yıl görüntülenecek. "Chanel her zaman çok atletikti," diyen Denice her gün beraberce 4-5 km koştuklarını söyledi. Denice ve Chanel 21 yıl sonra bile hala mahallede yürümekten keyif alıyorlar.

 Denizaltı volkanın çevresinde yaşayan yaratıklar, diğer canlılara hayatta kalmanın sırrını verdiler

 Denizaltı volkanın çevresinde yaşayan yaratıklar, diğer canlılara hayatta kalmanın sırrını verdiler

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.