enteresan.com LogoDevasa sebzeler üreten Çinliler

Bu Çinlilerin yetiştirdikleri ürünlerin tohumları uzaya fırlatıldı ve bu tohumlar 2 hafta Dünya'nın yörüngesinde kaldılar.
Devasa sebzeler üreten Çinliler

Geri döndüklerinde ise seralarda işlenerek resimlerde de görüldüğü gibi devasa büyüklüklerde sebzelere dönüştürüldüler.Bu uzay meyveleri ve sebzelerinin arkasındaki ülke Çin, bu meyvelerin Dünya'daki sebze ve meyve krizlerine çözüm olabileceğini söylüyor.Guandong Zirai Bilimler Akademisi'nde yetiştirilen 9.5 kilogramlık domatesler, 23 santimetrelik biberler, 95 kilogramlık bal kabakları ve devasa karpuzların hem daha fazla kişiye yeteceğini hem de bu sebze ve meyvelerin daha çok besin değeri içerdiği söyleniyor. Çin uzay bitkileriyle ilgili çalışmalarını 1980'lerden beri yürütüyor. Daha önceleri, sıfıra yakın yer çekimi şartlarında, pirinç, domates, buğday ve biberde yüzde 10 ila 20 arasında daha verimli ürün alındığı iddia ediliyordu.Çin, 1.3 milyarlık nüfusunu beslemek için yeni yöntemler arıyor. Bunun nedeni, tarım alanlarının fabrikalarla dolup taşması olarak görülüyor. 2000 tohum 2006'da Shijian 8 uydusuyla uzaya fırlatıldı. Daha sonra bu tohumlar işlenerek içlerinden en iyileri meyve ve sebze olarak yetiştiriliyor. Araştırmacı Lo Zhigang geleneksel tarım tekniklerinin artık Çin'i beslemek için yeterli olmadığını bu yüzden yeni yöntemlere yönelmeleri gerektiğini söyledi. Bu çıkış noktasıyla uzay tohumlarının gündeme geldiğini söyleyen Zhigang, uzayın neden tohumlarda bir mutasyona neden olduğunu tam olarak bilmemelerine rağmen kozmik radyasyonun ya da mikro yer çekiminin bunun nedeni olduğunu tahmin ettiklerini belirtti. "İnsanların sağlığına bu meyve ve sebzelerin zarar vermeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü mutasyona uğrayan sebze ve meyvelerin genleri değil genlerinin sırası değişiyor." dedi. "Genleriyle oynanmış ürünlerde bu tehdit ortaya çıkıyor bunun nedeni ise bu sebze ve meyvelere diğer organizmalara zarar verebilecek genlerin eklenmesi." "Fakat uzay tohumları, gen kazanmıyorlar, sadece kaybedebiliyorlar. "Batılı bilim adamları ise biraz ön yargılı. Uzayda tohumlarla deney yapan Nasa araştırmacıları, maliyetleri karşılayacak karın bu ürünlerden karşılanamayacağını söylediler.

Devasa sebzeler üreten Çinliler

Devasa sebzeler üreten Çinliler

Devasa sebzeler üreten Çinliler

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.