enteresan.com LogoDilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!

Yaklaşık 15 yıldır Beyrut'ta Fatma Muhammed Osman isimli kadın dilencilik yapıyordu. Bakın hikayesi nasıl son buldu ve beraberinde neler bıraktı.
Dilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!
Yaklaşık 15 senedir Beyrut’un el-Basta el-Fuka bölgesinde terk edilen bir araçta yaşayan fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman isimli kadın, kendisine devamlı yardım eden mahalleli tarafından yatağında ölü olarak bulundu.
Emniyet güçlerinin araştırmalarından sonra, senelerdir dilencilik yaparak geçimini sağlayan kadının ev gibi yaşadığı araçta 5 milyon 700 bin Lübnan lirası (4 bin dolar) olduğu, ayrıca banka hesaplarında 5,5 milyon doları bulunduğu anlaşıldı.
“DÜNYANIN EN ZENGİN DİLENCİSİ”
Lübnan’da 6 Mayıs’ta yapılan parlamento seçimlerinden sonra “dünyanın en zengin dilencisi” olarak ünlenen Fatma,1982 senesinden bu yana aynı mahallede yaşıyordu.
Fatma’ya senelerdir yardım edenlerden kuyumcu Nebil el-Asta, muhabirlere yaptığı açıklamada, bir dilencinin üstünde bu kadar çok para olması yüzünden yaşadığı şaşkınlığını atlatamadığını söyleyedi ve “Onun serveti benimkinden çok daha fazla çıktı.” dedi.
Fiziksel engelli olan Fatma’yı 2007 senesinde kuyumcu dükkânı açmasının ardından tanıdığını belirten Asta, dilenci kadını istemeyen esnafın bölgeden uzaklaştırılması adına 1-2 defa polise şikayet ettiğini söyledi. Ama kendisinin de dahil olduğu bazı kuyumcuların Fatma’nın gitmesini istemediğini ve dükkânlarının önünde dilenmesine izin verdiklerini söyleyen Asta, kadının seneler boyunca burada dilencilik yapıp müşterilerden para topladığını anlattı.