enteresan.com LogoDilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!

Yaklaşık 15 yıldır Beyrut'ta Fatma Muhammed Osman isimli kadın dilencilik yapıyordu. Bakın hikayesi nasıl son buldu ve beraberinde neler bıraktı.
Dilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!
Yaklaşık 15 senedir Beyrut’un el-Basta el-Fuka bölgesinde terk edilen bir araçta yaşayan fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman isimli kadın, kendisine devamlı yardım eden mahalleli tarafından yatağında ölü olarak bulundu.
Emniyet güçlerinin araştırmalarından sonra, senelerdir dilencilik yaparak geçimini sağlayan kadının ev gibi yaşadığı araçta 5 milyon 700 bin Lübnan lirası (4 bin dolar) olduğu, ayrıca banka hesaplarında 5,5 milyon doları bulunduğu anlaşıldı.
“DÜNYANIN EN ZENGİN DİLENCİSİ”
Lübnan’da 6 Mayıs’ta yapılan parlamento seçimlerinden sonra “dünyanın en zengin dilencisi” olarak ünlenen Fatma,1982 senesinden bu yana aynı mahallede yaşıyordu.
Fatma’ya senelerdir yardım edenlerden kuyumcu Nebil el-Asta, muhabirlere yaptığı açıklamada, bir dilencinin üstünde bu kadar çok para olması yüzünden yaşadığı şaşkınlığını atlatamadığını söyleyedi ve “Onun serveti benimkinden çok daha fazla çıktı.” dedi.
Fiziksel engelli olan Fatma’yı 2007 senesinde kuyumcu dükkânı açmasının ardından tanıdığını belirten Asta, dilenci kadını istemeyen esnafın bölgeden uzaklaştırılması adına 1-2 defa polise şikayet ettiğini söyledi. Ama kendisinin de dahil olduğu bazı kuyumcuların Fatma’nın gitmesini istemediğini ve dükkânlarının önünde dilenmesine izin verdiklerini söyleyen Asta, kadının seneler boyunca burada dilencilik yapıp müşterilerden para topladığını anlattı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?