enteresan.com LogoDilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!

Yaklaşık 15 yıldır Beyrut'ta Fatma Muhammed Osman isimli kadın dilencilik yapıyordu. Bakın hikayesi nasıl son buldu ve beraberinde neler bıraktı.
Dilencilik Yaparken Hayatını Kaybetti: 5 Milyon Dolar Miras Bıraktı!
Yaklaşık 15 senedir Beyrut’un el-Basta el-Fuka bölgesinde terk edilen bir araçta yaşayan fiziksel engelli 54 yaşındaki Fatma Muhammed Osman isimli kadın, kendisine devamlı yardım eden mahalleli tarafından yatağında ölü olarak bulundu.
Emniyet güçlerinin araştırmalarından sonra, senelerdir dilencilik yaparak geçimini sağlayan kadının ev gibi yaşadığı araçta 5 milyon 700 bin Lübnan lirası (4 bin dolar) olduğu, ayrıca banka hesaplarında 5,5 milyon doları bulunduğu anlaşıldı.
“DÜNYANIN EN ZENGİN DİLENCİSİ”
Lübnan’da 6 Mayıs’ta yapılan parlamento seçimlerinden sonra “dünyanın en zengin dilencisi” olarak ünlenen Fatma,1982 senesinden bu yana aynı mahallede yaşıyordu.
Fatma’ya senelerdir yardım edenlerden kuyumcu Nebil el-Asta, muhabirlere yaptığı açıklamada, bir dilencinin üstünde bu kadar çok para olması yüzünden yaşadığı şaşkınlığını atlatamadığını söyleyedi ve “Onun serveti benimkinden çok daha fazla çıktı.” dedi.
Fiziksel engelli olan Fatma’yı 2007 senesinde kuyumcu dükkânı açmasının ardından tanıdığını belirten Asta, dilenci kadını istemeyen esnafın bölgeden uzaklaştırılması adına 1-2 defa polise şikayet ettiğini söyledi. Ama kendisinin de dahil olduğu bazı kuyumcuların Fatma’nın gitmesini istemediğini ve dükkânlarının önünde dilenmesine izin verdiklerini söyleyen Asta, kadının seneler boyunca burada dilencilik yapıp müşterilerden para topladığını anlattı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.