enteresan.com LogoDinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Bu bir kek dekorasyon projesidir...
Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Giriş:

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Bu bir kek dekorasyon projesidir. 13e 9luk iki parça keki lezzetli yenebilir bir saatli bombaya nasıl döndüreceğini öğren. Bu gerçekten de süper eğlenceli bir proje; en az keki şekillendirme aşamaları kadar kolay. Pastanın bitmiş hali ilk orijinal halinden pek farklı olmuyor. Kendi saatli bomba pastasını yapmak isteyenler için adım adım takimatları olabildiğince açık bir şekilde anlatmaya çalıştım. Ve işte başlıyoruz_

Başlamak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacın olacak:
Resimdeki gibi iki parça kek(pandispanya)
İki tane krem peynir kabı(pastanın üzerini süslemede kullanılacak)
Bir tane çikolata kabı(tekrar süsleme için)
Çeşitli tırtıklı bıçaklar
Siyah meyan kökü kökleri
Gıda boyası
İki ya da üç dikdörtgen şekersiz bisküvi

Adım 1:Etap Bir

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

13e 9 iki kek parçasını pişir. Sonra kek kalıbından çıkarabilecek kadar soğuduğundan eminsen bir spatula yardımıyla keki kalıbından çıkar. Şimdi kek parçalarını çikolata ile kaplamaya başla. Birkaç saat buzdolabında beklet. Donduğu zaman keke şekil vermek çok daha kolay.

Adım 2:Etap İki

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Keki buzdolabından çıkar ve dinamit şeklinde oymaya başla. Bu bölümün talimatlarını nasıl vereceğimi bilmiyorum çünkü öylece kafama göre yaptım. Eğer bir iki dinamit resmin varsa bakarak yardım alabilirsin. Ayrıca tırtıklı bıçak kullnadığından emin ol. Boyuna kesimler için uzun bir bıçak ve yuvarlak uçları yontmak için de daha küçük bir bıçak yardımcı olacaktır.

Adım 3:Etap Üç

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Şimdi kekin ilk kaplama tabakasını çikolata ile kapla. İlk tabakayı yaparken kesme ve oyma işlemleri yüzünden oldukça fazla kekin ufalandığını göreceksin. Bu malesef kaçınılmaz. İşte bu yüzden sonra servis için bir kat daha kaplama yapman gerekecek. Ben alttaki kırıntılı tabakayı çikolata ile üstteki yani dış tabakayı ise krem peynirle kaplamaya karar verdim. Kırmızı dış boyanın altında çikolatanın karanlığı oyulan kısımlara üç boyutlu hissi verecektir. _ama eğer sadelikten yanaysan iki tabakayı da aynı yapabilirsin.

Adım 4:Etap Dört

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Tüm keki çikolata ile kapladıysan en az 30 dakika kadar tekrar buzdolabında beklet. Kaplama donduğunda sertleşir, bu da üzerine biraz daha kaplama yapmanı kolaylaştırır.

Adım 5:Etap Beş

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Kek buzdolabındayken dış kaplama için kullanacağın dekoratif renkleri karıştırmaya başla.

Birçok filme göre, bugs bunny çizgifilmlerine göre, dinamit tipik olarak hoş bir kırmızı renktedir, ya da terracotta kırmızıdır. Renkleri karıştırmaya beyaz ile başlamak en iyisi olur. Ben söz konusu boya ve renkler olunca çok titiz ve net davranırım. Seni temin ederim renkleri elde etmen yarım saatten fazla zamanını alacaktır. Bu bir bakıma iyi çünkü sen renklerle ne kadar uzun süre ilgilenirsen kekler de o kadar uzun süre buzdolabında beklemiş ve kıvama gelmiş olacaktır. Eğer daha sert hale getirmeye ihtiyacın olursa renklendiriciye biraz pudra şekeri ekle. Renklendirici kolay yayılmalı ama şeklini korumalı.

Beyaz rengi kırmızı yapmak tonlarca kırmızı gıda boyası aldı. Ben likit yerine jel gıda boyası kullanmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Renk pigmentleri daha konsantre, koca bir şişe gıda boyası kullanmana gerek kalmayacaktır. Tüm pastayı kaplayacağı için bol miktarda kırmızı elde ettiğinden emin ol.

Ayrıca iki renk daha yaptım: sarı + siyah. Sarı renk dinamitler ve 'TNT' yazısı için, siyah ise dijital saat gösterge için.

Adım 6:Etap Altı

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Bu bir 24 doğum günü pastası(kiefer sutherland'deki gibi) bu yüzden üzerine bir de dijital saat göstergesi yerleştirdim. Daha şirin bir saat de olabilirdi tabii ki. İşte şimdi iki parça çavdar bisküvisi bir dijital saate dönüşecek. Ya da istediğin gibi bir tür çubuk kraker de kullanabilirsin.

Krakerlerin arasına bol miktarda siyah boya sür. Tepeyi ve kenarları da siyah boya ile kapla. Şimdi de saatin üzerine kırmızı boya ile resimdeki gibi eklemeler yap. Son halini alan dijital saat göstergesini buzdolabına yerleştir.

Adım 7:Etap Yedi

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Donan keki buzluktan dışarı çıkar ve ikinci boya katını atmaya başla. Daha önce de söylediğim gibi alttaki çikolata katmanı keke üç boyutlu havası katıyor. Bunu avantaj olarak kullan. Girintili kısımları kırmızı boya ile boyamaktan kaçın. Bu bölgeler alttaki çikolata kaplamasıyla koyu renkli görünmeli.

Adım 8:Etap Sekiz

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Keki kırmızı boya ile kaplama işlemini tamamla, dinamit görüntüsünü koruduğundan emin ol. Eğer boşluklar varsa ya da bir bölgeyi tekrar düzenlemen gerekirse düzelene kadar biraz kaplama ekle. Birkaç dekoratif elment de eklemeyi unutma, her dinamitin ucuna kablo eklemek ve kekin kenarlarına sarıyla 'DİNAMİT' ve 'TNT' yazmak gibi.

Adım 9:Etap Dokuz

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Siyah meyan kökü saatli bombanın kabloları için birebir. Dinamitlerin ucuna bir iki tane meyan kökü yerleştir ve sonra gevşek uçları bir demet haline getir ve kekin üzerine yerleştir. İşte tam bu noktaya dijital saat göstergesi yerleşecek bu yüzden ayarlamaları iyi yap.

Adım 10:Etap On

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Pastanın üstünde kabloları koyacağın yere büyük bir parça kırmızı kaplama koy. Stratejik bir şekilde saati pastanın üzerine yerleştir.

Adım 11:Etap Onbir

Dinamit Şekilli Doğum Günü Pastası

Bombayı etkisiz hale getir ve bırak herkes yesin:)

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.