enteresan.com LogoDış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!
Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!
“İşten sonra markete uğradım.
Kasaya yaklaştığımda kasiyer bana bakarak, “Ne iş yapıyorsun?” diye sordu.
“Hemşireyim” dedim.
“Böyle çalışmana izin verdiklerine şaşırıyorum doğrusu. Hastaların saçların hakkında ne düşünüyor?” diye sordu.
Hemen ardından arkamda sıra bekleyen yaşlı bir kadına, “Sizce saçı nasıl?” diye sordu benim için.
 
Yaşlı kadın, “Sözüm meclisten dışarı ama benim tarzım değil” diye yanıtladı.
Kasiyer, iş yerine bu kılıkla gelmelerine izin vermediklerini sert ve alaycı bir dille anlattıktan sonra bir hemşirenin bu şekilde hastanede çalışmasına anlam veremediğini üstüne basarak tekrarladı.
Benim düşüncelerim farklı. Saç rengim böyle olduğu halde birçok hastamı tedavi ettim. Alzheimer hastalarının son anlarında ellerinden tutarken dövmelerin işimi engellemedi. Kulağımdaki pirsingler, ölüm döşeğindeki hastaların mutlu anılarını anlatırken veya son isteklerini bana iletirken kulağımın duymamasına neden olmadı. Dilimdeki pirsing de ölümcül hastalık teşhisi koyulmuş bir hastayı teselli etmekten beni alıkoymadı.
Şimdi söyleyin. Dış görünüşüm, güler yüzüm, temiz kalbim beni nasıl hemşirelik mesleğini yapamayacak bir konuma getiriyor?”
Dış görünüşün yapılan işi asla engellemedini düşünenlerdenseniz paylaşın.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Her Şey Göründüğü Gibi Değildir!

Gördükleriniz sizi yanıltabilir, hemen her şeye atlamamak lazım.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.