enteresan.com LogoDış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!
Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!
“İşten sonra markete uğradım.
Kasaya yaklaştığımda kasiyer bana bakarak, “Ne iş yapıyorsun?” diye sordu.
“Hemşireyim” dedim.
“Böyle çalışmana izin verdiklerine şaşırıyorum doğrusu. Hastaların saçların hakkında ne düşünüyor?” diye sordu.
Hemen ardından arkamda sıra bekleyen yaşlı bir kadına, “Sizce saçı nasıl?” diye sordu benim için.
 
Yaşlı kadın, “Sözüm meclisten dışarı ama benim tarzım değil” diye yanıtladı.
Kasiyer, iş yerine bu kılıkla gelmelerine izin vermediklerini sert ve alaycı bir dille anlattıktan sonra bir hemşirenin bu şekilde hastanede çalışmasına anlam veremediğini üstüne basarak tekrarladı.
Benim düşüncelerim farklı. Saç rengim böyle olduğu halde birçok hastamı tedavi ettim. Alzheimer hastalarının son anlarında ellerinden tutarken dövmelerin işimi engellemedi. Kulağımdaki pirsingler, ölüm döşeğindeki hastaların mutlu anılarını anlatırken veya son isteklerini bana iletirken kulağımın duymamasına neden olmadı. Dilimdeki pirsing de ölümcül hastalık teşhisi koyulmuş bir hastayı teselli etmekten beni alıkoymadı.
Şimdi söyleyin. Dış görünüşüm, güler yüzüm, temiz kalbim beni nasıl hemşirelik mesleğini yapamayacak bir konuma getiriyor?”
Dış görünüşün yapılan işi asla engellemedini düşünenlerdenseniz paylaşın.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.