enteresan.com Logod'light Huggable İncelemesi

Diana Lin Design LLC, d'light Huggable yastık gibi yenilikçi tasarım tekniklerin sınırlarını zorlayan, ödül kazanan ürünler tasarlıyor ve üretiyor. Parlayan bir yastığın ambalajını açarken ne kadar da heyecanlanmıştım, çok iyi hatırlıyorum.

Birkaç ay önce bu tasarımın bloglarda ve dergilerde, yuvarlandığını görmüş olabilirsiniz fakat bu yastığa dokunmak ve yastığı sıkıştırmak çok farklı bir deneyim. Yastığın dışı, her birinin üstüne LED ışıkları yerleştirilmiş silikon jel topların bir arada tuttuğu kalın, ağımsı bir kumaşla kaplı. Yastığın arkasında, ışıkları yakmak için kullanılan bir ip bulunuyor. Bu devre iki AA pille çalışıyor fakat ayrıca küçük bir AC adaptörle de çalışabiliyor. Elverişsiz mi? Sadece biraz. Yumuşak olmasına rağmen, pamukla doldurulan diğer yastıklardan çok daha ağır fakat mesele bu değil. Fonksiyonel bir yastıktan çok daha dekoratif, misafirlerinizi geldiğinde sinsice koltuğun üstüne konabilecek misafirlerinizi şaşırtacak türden. Herkeste merak uyandıracağından, muhabbet konusu açmak için mükemmel bir araç. Herkes, bu yastığa dokunmak isteyecek ve içinde ne olduğunu merak edecektir.

d light Huggable İncelemesi

Şaşırdığım nokta ise yastığın, ışıklar yakıldığında yanmıyor olması. Aslında yastık, hiç ısınmıyor bile. Sonuçta LED ışıkları, çalıştıklarında çok ısınıyorlar falat bu yastığın içindeki LED ışıkları düşük voltajlı olduğundan, herhangi bir istenmeyen sıcaklık hissini ya da yanmayı önlüyor. Yastığın pil ömrünün ise epey uzun olduğunu söyleyebiliriz. Yastığı 48 saat boyunca pille çalışır vaziyette bıraktığınızda bile çalışmaya devam ediyor ve ışıklar her zamanki gibi parlak bir şekilde aydınlanıyor. Böyle bir tasarım, size ucuza mal olmuyor doğal olarak. Bu yastıkların fiyatı, 160 dolar ve birçok renk seçeneği sunuluyor. Ben, bu yastıkları gerçekten çok beğendim fakat keşke daha yumuşak olsalardı, bir pelüş yastık gibi mesela. Parlayan herşeyin ilgimi çektiğini biliyorum ama siz de benim gibiyseniz böyle bir şeye 160 dolar vermek, Martha Stewart'ın vurguladığı gibi "iyi bir şey".

d'light Huggable İncelemesi
d'light Huggable İncelemesi
d'light Huggable İncelemesi