Doğa

Tehlikeli Köprü

Bunun, sadece Indiana Jones ve ona benzer filmlerde mümkün olduğunu sanıyordum. Fakat bu köprüler, gerçekten varlar. Birileri bana bu köprülerin nerede bulunduklarını söyleyebilir mi?

Tuvalet Kağıdı Şakalarındaki Son Nokta Bu !

Tuvalet Kağıdı Çılgınlığı Tuvalet kağıtlarıyla şaka yapmak aslında normal olarak algılanıyor. Binalara ve evlere atılarak Ya da sarılarak yapılan bu şaka popülerdir. Fakat bu görüntülerde iş çığırını aşıyor başka bi boyuta giriyor. Yüzlerce rulo kullanılarak Michigan'daki Maplefield yolunda tamamen bu kağıtlarla kaplı. Yerel halk budurumun aslında normal olduğunu ve yılda en az iki kez bu evin ordaki yolun hep böle olduğunu söledi.

Uçurumun Kenarında

Dağcıların arasına karışalım biraz. Uçurumların kenarlarında çektirdikleri fotoğraflara bakınca korkmamak elde değil. Çılgın dağcılar uçurumların kenarlarında çektikleri fotoğraflar ile ne kadar tehlikeli işler yaptıklarını gösteriyorlar. Nefes kesen manzaralar nefes kesen bir noktadan görülebilir ...

Yanardağın Oluşutrduğu Gök Gürültülü Fırtına

Yanardağın içerisindeki statik elektrikli fırtına görüntüleri ! Bu fotoğraflar, Şili'de faaliyete geçen Chaiten yanardağına ait. Resimlerde de görüldüğü gibi yanardağ gök gürültülü bir fırtına oluşturmuş. Yanardağın küllerinin oluşturduğu inanılmaz yüksek değerdeki statik elektrik bu fırtınaya sebebiyet vermiş ve ortaya bu görüntüler çıkmış.

Yedi Yaşındaki Minik Ressam

Bu yaşta diğer arkadaşları gibi değilde aynı bir ressam gibi resim yapıyor... Haftada altı resim çiziyor ve son sergisindeki parçalar 14 dakika içinde tamamen satıldı. Kieron Williamson, minik mutfağındaki ahşap koltuğa oturuyor, hemen yanındaki kutudan bir pastel boya alıyor ve kâğıt üzerinde çalışmasına başlıyor. "Aklında yapacağın şeyin bir görüntüsü var mı?" diye soruyor annesi Michelle. Kieron evet anlamında başını sallıyor. Bir kar manzarası yapacakmış. İstediği şeyin ortaya çıkıp çıkmadığı sorulduğundaysa yanıtı "Bazen" oluyor. Pek çok büyük sanatçı gibi küçük çocuklar da az konuşmalarıyla bilinirler. Kieron Williamson konuşma anlamında normal bir yedi yaşındaki çocuktan farksız davranırken mutfağın kenarında ortaya çıkardığı şeyler kesinlikle olağanüstü.

Yeşillikler Üzerindeki Köprü

Marks Barfield Architects tarafından tasarlanan bu köprü, Royal Botanik Bahçesini tepeden görüyor, 18m yüksekliğinde, 200m uzunluğunda, size ormanı bir kuşun bakış açısından görme şansını veriyor ve orman örtüsünün tüm zenginliğini keşfetmenizi sağlıyor.

Görünce Şaşırıp Kalacağınız 17 Gerçeküstü Gölge ve Yansıma Fotoğrafı

Gördüğünüzde gözlerinize olan inancınızı sorgulayacağınız birbirinden şaşırtıcı gölge ve yansıma oyunu olan fotoğrafı sizin için galerimizde paylaşıyoruz. İşte o şaşırtan fotoğraflar!

Gerçek Olduğuna İnanmakta Zorluk Çekeceğiniz 19 Şeffaf Canlı

Gördüğünüz zaman gerçek olduğuna inanamayacağınız birbirinden ilginç şeffaf canlı türünü isimleri ve açıklamaları ile sizin için paylaşıyoruz. İşte doğanın mükemmel hali...

Kalp Şeklinde Muhteşem Adalar

Kalp şeklinde olan bu adalarda kalmak ister misiniz? 

Yurt Ücreti Pahalı Gelince Kendi Evini Kuran Öğrenci

Evlerin fiyatları uçuk, yurtların fiyatları çok pahalı olunca tasarımcı olan öğrenci çareyi kendi evini yapmakta bulmuş. Evet yanlış duymadınız, bu öğrenci resmen kendisine yeni bir dünya yaratmış. İşte azimli gencin evini yapış öyküsü...

İnsanlar Bu Sefer Dünya Daha Temiz Bir Yer Olsun Diye Birbirine Meydan Okudu

Sosyal medyadaki meydan okumalar ve etiketler genellikle eğlenceli ve viral olaylar için ortaya çıkar, ama bu defa insanlar birbirine dünya daha temiz bir yer olsun diye meydan okudu.

İklim Değişikliğinin Sonuçlarını Bir Tokat Gibi Yüzümüze Çarpan 7 Şaşırtıcı Fotoğraf

Aldıkları Kamyonu 25 Bin Dolara Eşsiz Bir Eve Çeviren Çiftin Müthiş Evi

25 bin dolar ödeyip satın aldıkları kamyonun içini yenileyip muhteşem bir eve çeviren çiftin kamyonun içinde yaptıklarına ve müthiş ayrıntılara inanmakta güçlük çekeceksiniz! İşte kamyonun son hali!

Rus Balıkçının Denizden Çıkardığı 15 Hayret Uyandıran Balık Türü

Rus balıkçı Roman Fedortsov'un açık denizlerden çıkardığı balıklar hiç yenecek türde görünmüyor, aksine çoğu oldukça ürkütücü! İşte Rus balıkçının denizden çıkardığı hem korku veren hem de hayret ettiren balık türleri!

Dünyanın En Soğuk Yerleşim Yeri Oymyakon ve 25 Buz Gibi Fotoğraf Karesi

Sizinle dünyanın en soğuk yerleşim yeri olan Oymyakon’dan bakınca bile içinizi üşütecek o noktaya gitmiş Yeni Zellandalı fotoğrafçı Amos Chapple'in buz gibi kış fotoğraflarını paylaşıyoruz. Bu fotoğrafları görünce ülkemizin kışlarına şükredeceksiniz :)

Biz İnsanların Doğal Yaşama Verdiği Zararı Gösteren 23 Üzen Fotoğraf

Doğanın mükemmel bir şekilde sürüp giden dengesini bozarak alt üst eden insanların yarattığı üzücü fotoğrafları sizin için galerimizde derledik. Lütfen biraz daha sağduyu... Bu dünyada sadece biz insanlar yaşamıyoruz.. Dikkat: Bazı fotoğraflar rahatsız edici olabilir.

Kış Mevsimini Dibine Kadar Yaşayan Yerlerden İçinizi Titretecek 20 Fotoğraf

Eminiz bu fotoğrafları gördükten sonra bizim yaşadığımız kış mevsimine "kış" demeyeceksiniz! İşte kış mevsimini dibine kadar yaşayanlardan şaşırtan fotoğraflar!

Ağaç Kabuklarını Yiyerek 42 Sene Ormanda Dünyadan Kopuk Bir Hayat Yaşayan Lykov Ailesi

Bir insan düşünün ki yıllarca yemek yerine ağaç kabukları yesin! Onlar Lykov ailesi ve hikayeleri ise filmlere konu olacak cinsten.. İşte Lykov Ailesinin hikayesi...

Hobi Diye Başladığı İş Mesleği Oldu: Şimdi Günde 500 Lira Kazanıyor!

Siirt’te yaşayan 32 yaşındaki Mehmet Hakan Kızılkan, hobi olarak başladığı solucan gübresi üretimini geliştirip mesleği haline getirdi.

Güneşin Çok Şahane Poz Verdiği Etkileyici Fotoğraflar

Güneşin adeta bakıp poz verdiği, birbirinden etkileyici ve yaratıcı fotoğraf karelerini sizin için galerimizde paylaşıyoruz. İşte o güneşli kareler..

Kuşlara Yaşam Alanı Yaratmak İçin Kuş Yuvası Şeklinde Kiremit Üreten Çorumlu Üretici

Çorumlu üretici kuşlara daha fazla yaşam alanı sağlayabilmek için "kuş yuvası" şeklinde kiremitler üreterek bir ilke imza attı. İşte kuş yuvalı kiremitlerin ilginç serüveni...

Kesildikten Sonra Yeniden Büyüyebilen Sebzeler - Evinizde kolayca yetiştirebilirsiniz.

Salataya ya da yemeklere kullanılmış kesilmiş haldeki bazı sebzeler suyun içine konulduğunda kök salıp yeniden yeşerebiliyor. Denemeye değer ;)