Doğa Olayları

Deniz Köpürdü - Şaşırtıcı ve Oldukça Nadir Yaşanan Bir Doğa Olayı -

Bu fotoğraftaki beyazlığın ne olduğunu düşünüyorsnuz? Hayır bu bir kar yığını değil. Cevabı içeriğin devamında bulabilirsiniz.

Doğal Mucize: Çizgili Buzdağları

Çizgili Buzdağları Muhteşem Görünüyor. Oldukça etkileyici, değil mi? Görülüyor ki kimi buzdağlarının üzerinde çizgiler var ve üstelik bu çizgiler ne Photoshopla yapıldı, ne bir internet şakası ne de dışarıdan başka bir müdahale var.

Çin Depremi: Toprak Kaymasından Kaçış

Çin'de yaşanan ilginç depremin ardından ilginç kareler sizlerle.

Buzdağının Ağlayarak Çöktüğü An - Küresel Isınma

Çevreyi koruma hakkında konferanslar veren deniz fotoğrafçısı Michael Nolan'ın çektiği bu resimde ise doğa ana bu duruma tepki veriyor gibi.

Sel Sonrası Yollardaki Korkutucu Manzara

Sel sularının getirdiği çamura saplanan kamyonların hali

Kıyamet İçin Geri Sayım Başladı!

Bu saatten sonra artık yapacak bir şey yok. Dünyanın ısısı 8 derece yükseldi. Kıyamet için düğmeye basıldı. Ünlü İngiliz yazar ve çevre bilimci James Lovelock, dünyanın gelecek 100 yıl içinde 8 santigrad derece daha ısınacağını ve bu koşullarda dünya nüfusunun ancak 10'da birinin yaşayabileceğini söyledi. Reuters'ın haberine göre, küresel ısınmaya karşı alınan önlemlerin "övgüye değer olsa da boşuna olduğunu" savunan Lovelock, 8 derecelik ısınmaya yol açacak tüm koşulların çoktan oluştuğunu ifade etti. Bazı araştırmacıların karbondioksit emisyonunu sınırlamak amacıyla alınan önlemlerin küresel ısınma artışını önümüzdeki 100 yılda 2 santigrat dereceyle sınırlı tutabileceğini ileri sürmesine karşın Lovelock, bu çabaları da "böbrek yetersizliği olan bir hastanın ölümden başka alternatifi olmadığı için yaşam ünitesinin fişini çekememesine" benzetti.

Uçurumun Kenarında

Dağcıların arasına karışalım biraz. Uçurumların kenarlarında çektirdikleri fotoğraflara bakınca korkmamak elde değil.

İspanya'da Bulunan Doğal Mucize: Koni Tepe - Masatrigo Tepesi

Muhteşem doğa mucuzesi koni şeklindeki bu tepe hakkında bir çok efsane var !

Sülfür Cehennemi

Burası Endonezya'nın Java adasındaki sülfür cehennemi...

Dünyanın En İlginç 10 Kaya Oluşumu

Dünyanın dört bir yanından ilginç ve harika kaya oluşumları!

Yanardağın Oluşutrduğu Gök Gürültülü Fırtına

Yanardağın içerisindeki statik elektrikli fırtına görüntüleri !

Dünyanın En Muhteşem 7 Mağarası

Dünyanın en muhteşem 7 mağarası karşınızda...

En Çok Bitki Türünün Bulunduğu Ülke

Dünyada en fazla bitki çeşidinin bulunduğu ülke Brezilya'dır. Toplamda 56,000 adet bitki türü bulunabilir.

Dev Örümcek Ağları

Pakistanda, ağaçlardaki dev örümcek ağları oldukça ürkütücü gözüküyor. Pakistan'da yaşanan bir selin arkasında bıraktığı izlerden biri de dev örümcek ağları oldu. Sudan kaçan örümceler ağaçlara kaçıp ağlarını ağaçlara örmüşler. Ağaçlara kaçan örümcek sayısı fazla olunca, ağaçlar tümüyle örümcek ağları ile sarmalanmış ve farklı bir görüntü oluşmuş.

Binlerce Renk Tonunu Barındıran Nehir

Renklerin Cümbüşü.. Bir sene içerisinde çoğunlukla diğer nehirlerden herhangi bir farkı yoktur; yeşil yosunlarla kaplı taşları ve masmavi suları vardır. Fakat bu nehir her yıl kısa bir zaman dilimi içerisinde gökkuşağının tüm renklerini içerisinde barındırır ve çiçek açar.

Esrarengiz Kan Şelalesi

1911 yılında keşfedildiklerinden bu yana esrarını koruyan Kan Şelalesi, Antartika'daki en etkileyici görüntülerden birini oluşturuyor.

Muhteşem Bora Bora Adası

Keşfe çıkmaya hazır mısınız? Tatil cenneti Bora bora adalarında tatil yapmayı kim istemez ki?

Dünyanın En İlginç Gökkuşakları

Herhangi bir yerde istediğiniz zaman bir gökkuşağı oluşturmak ne kadar eğlenceli olurdu?

İlginç Fly Gayzeri

Bu muhteşem gayzeri (kaynaş) gördüğünüzde ilk olarak bunun gerçek olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat bu doğanın muhteşem bir parçası olan gerçek bir gayzer. Fly adı verilen bu gayzer ( Fly Geyser ) Neveda'nın Washoe şehrine bağlı Gerlach'ın yaklaşık 32 km uzaklığında bulunuyor.

Hiç Bir Kar Tanesi Aynı Değildir!

Kar taneleri, yakından incelendiğinde ne kadar büyüleyici bir yapıları olduğu ve hiç birinin aynı yapıya sahip olmadığı anlaşılıyor.

Seller Devam Ediyor

İngiltere, ülke çapında şiddetli sellerle boğuşuyor. Bu resimlerde de selin ne kadar ciddi hasarlara mal olduğunu görüyorsunuz.

Tam Güneş Tutulması Sibirya'nın Batı Bölgelerinden Gözlendi

1 Ağustos 2008 tarihinde meydana gelen Güneş tutulmasının, Sibirya'nın batı bölgelerinden gözlenirken çekilmiş olan, olağan üstü resimlerinden oluşan harika bir galeri.

Dünyanın En Muhteşem Manzaraları

Yeryüzünde kesinlikle tadı çıkarılması gereken muhteşem manzaralar yer alıyor. Kesinlikle görmeniz gereken manzaralardan en büyüleyici olanları konunun devamında!

Lori Nix'in Gözünden Felaket Anlatımları

Lori Nix'in afet ve felaketlerin de yaşamın bir parçası olduğunu anlatan çalışmaları.