enteresan.com LogoDünya Üzerindeki En Tuhaf Kadınlar

Her kadın aynı değildir. Bu kadınlar yaşamlarını fiziksel deformasyon ile mücadele içinde geçiriyorlar.Bu deformasyonların bazıları kendi seçimleri.
Yaşadıkları durumları isteyip istemedikleri farketmeksizin bu kadınlar tek bir ortak şeyi paylaşıyorlar.Onların hikayeleri şok edici olmasının yanında inanılmaz da.Var olduğuna inanamayacağınız kadınlar.

Dünyanın en kısa kadını
Dünyanın en kısa kadınıHindistan'ın Nagpur kentinde oturan 22 yaşındaki Jyoti Amge, 5 kilo 250 gram ağırlığında ve sadece 58 santimetre boyu ile “Dünyanın en kısa kadını" olarak unvanını koruyor.

Dünyanın en kısa kadını
Dünyanın en kısa kadınıYaşıtları gibi gelişemeyen Jyoti Amge ortama 2 yaşındaki bir çocuk ile aynı boyda. Boyunun kısa olması ona şöhreti de beraberinde getirdi.American Horror Story adlı dizide rol aldı

Dünyanın en kısa kadını
Dünyanın en kısa kadını.Dizi ekibiyle birlikte Emmy ödül törerine katılan Jyoti Amge Emmy ödülü ile aynı boydaydı.

Julia Gnuse doğduğunda cildinde sürekli iz bırakan yaralar çıkartan bir hastalığa sahipmiş.

Bu yara izlerini kapatmak için dövme yaptırmaya başlayan Julia en sonunda dünyanın en çok dövmeli kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanmıştır.

Vü cudunun tam olarak %95 i dövme ile kaplıdır.

Dev Bacaklı Kadın
Dev Bacaklı KadınMandy Seller nadir rastlanan bir hastalık ile dünyaya geldi.Dev Adam Hastalığı olarak bilinen hastalığın Dünyada sadece 200 kişide olduğu biliniyor.

Dev Bacaklı Kadın
Dev Bacaklı KadınMandy Sellers'ın Küçük yaşta sol bacağının aşırı büyümesinden dolayı bacağı kesilerek yerine Protez bacak takılmıştır.

Dev Bacaklı Kadın
Dev Bacaklı KadınFakat Mandy Sellers'ın bacağı büyümeye devam ediyor. Doktorlar ise bu duruma henüz bir çözüm bulmuş değil.

Dünya'nın en uzun saçlı kadını;
Dünya'nın en uzun saçlı kadını;Asha Mendala 17 Metrelik Boyu 19 KG Ağırlığındaki Saçıyla Dünyanın en uzun saçlı kadını ünvanını elinde tutuyor

Dünya'nın en uzun saçlı kadını;
Dünya'nın en uzun saçlı kadını;22 yıldır saçlarını kesmeyen Mendala doktorların uyarılarına kulak vermeye başladı çünkü saçlarını topladığında 19 kilogram ağırlık onu felç edebilir.

İnsan Barbie
İnsan Barbie28 yaşındaki Ukraynalı Valeria Lukyanova, çocukluğundan kalan bir saplantı ile kendini ünlü oyuncak Barbie Bebeğe benzetmek için estetik operasyonları geçiriyor.

İnsan Barbie
İnsan Barbieİnsan barbie kendisinin hiçbir estetik operasyon geçirmediğini iddia etmekte. Fakat buna inanmak haliyle oldukça zor.

Dünya'nın en uzun Diline Sahip Kadın
Dünya'nın en uzun Diline Sahip KadınKadınlar arasında dünyanın en uzun dili rekoru ABD’li Chanel Tapper’a ait.

Dünya'nın en uzun Diline Sahip Kadın
Dünya'nın en uzun Diline Sahip KadınChanel Tapper, dünyanın en uzun dilli kadını olarak Guinnes rekorlar kitabına girmeyi başarmış.ABD’li Chanel Tapper’ın dilinin uzunluğu tam olarak 9.75 santimetre.

Dünya'nın en Kıllı Genç Kızı
Dünya'nın en Kıllı Genç Kızı"Kurt kız", "Maymun surat" gibi sözlerle arkadaşlarının alaylarına maruz kalan 11 yaşındaki Taylandlı Supatra Sasuphan, Guinness Rekorlar Kitabı'na 'Dünyanın En Kıllı Kızı" unvanıyla girdi.

Dünya'nın en Kıllı Genç Kızı
Dünya'nın en Kıllı Genç KızıVe bu olaydan sonra okulundaki popülaritesi arttı.

Dünya'nın en Kıllı Genç Kızı
Dünya'nın en Kıllı Genç KızıHatalı kromozomun neden olduğu bu rahatsızlık Supatra'yı artık eskisi kadar üzmüyor, çünkü o yeni unvanından memnun olduğunu söylüyor.

Dünya'nın En büyük Göğüslü Kadını
Dünya'nın En büyük Göğüslü KadınıMayra Hills adıylada bilinen Beshine Dünyadaki en büyük genişletilmiş göğüslere sahip .

Dünya'nın En büyük Göğüslü Kadını
Dünya'nın En büyük Göğüslü KadınıHer biri yaklaşık 9 kilogram ağırlığındaki göğüsleriyle görenleri şaşırtıyor.Beshine'nin vücudunun üst tarafı yalnızca göğüslerden oluşuyor da denebilir.

Dünya'nın En büyük Göğüslü Kadını
Dünya'nın En büyük Göğüslü KadınıHatta göğüslerine isim bile takmış “Boobie” ve “Doobie” olarak isimlendirmiş.

Yapışık İkizler
Yapışık İkizlerLoraine Hensel ve Brittany Lee Hensel, disefalik yapışık ikizler. İkizlerin kafaları ayrı olmasına rağmen vücutları tektir. Dış görünüm itibarıyla simetrik tek bir vücuda sahip görünen ikizlerin göğüs kafesleri tek ve gövdeleri tek bir pelvise bağlıdır.

Yapışık İkizler
Yapışık İkizlerBununla birlikte kalp, akciğerler gibi hayati organlar ve omurga, omurilik, mide gibi organlar ise çifttir. İkizler kendi tarafındaki vücut yarılarını kontrol etmektedirler. Sağdaki kol ve bacak ile soldaki kol ve bacak ikizler tarafından ayrı ayrı kontrol edilmektedir. Buna rağmen koordineli bir şekilde hareket edebilmektedirler.