enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Ağacı 2

Dünyanın en uzun ağacı olmayabilir ama hacim itibariyle kesinlikle dünyanın en büyük ağacı bu ağaç...
Dünyanın En Büyük Ağacı 2

2300-2700 yıllık General Sherman, Kaliforniya yakınlarındaki Sequoia Milli Parkı'nın içinde bulunuyor. 2002 yılında gövdesi yaklaşık 1487 metreküp olarak ölçülmüş ve yakınlarda bulundan General Grant ağacıyla yaptığı yarışı, ayrıca 83 metre boyunda olmasıyla kazanarak dünyanın en büyük ağacı seçilmiş.
Bu ağacın adı, Amerikan Sivil Savaşı lideri William Tecumesh Sherman'ın adından geliyor.
Bu Sherman ağacıyla ilgili diğer ilginç ayrıntı ise, aşırı derecede büyük hacmi nedeniyle dünyada tek başına yaşayan en büyük organizma olma özelliğini de taşıyor olmasıdır.

Dünyanın En Büyük Ağacı 2

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.