enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Burunları

Dünyanın en büyük burunları her 5 senede bir Almanya'da yarışıyor.
Dünyanın En Büyük Burunları

Almanya'nın Langenbruck kentinde 1961'den bu yana Büyük Burun Şampiyonası düzenleniyor. Yarışmacılar dünyanın dört bir yanından en büyük burun unvanını kazanmak için şehre geliyorlar.

Yarışma kulağa garip gelse de 40 yıllık bir geçmişe sahip. Şehrin sakinleri ve şehrin valisi oturup burunlarının ne kadar büyük olduğuyla ilgili birbirleriyle dalga geçerlermiş. Bir gün içlerinden biri en büyük burunluyu seçelim ve onu burun kralı ilan edelim demiş. bunun üzerine şakayı ciddiye alan Max Reichart ve Wilhelm Höfler de Büyük Burunlar Birliği'ni kurmuş ve yarışmayı düzenlemeye başlamış.

Dünyanın En Büyük Burunları

Burnu 60 mm.den uzun ve 40 mm.den geniş herkes yarışmaya katılabiliyor. Yarışmacıların burunlarının ölçümünde modern aletler kullanılıyor. Yarışmacılar ölçüm sırasında burunlarını genişletmek için mimik yapmakta da serbestler.

Dünyanın En Büyük Burunları

Dünyanın En Büyük Burunları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.