enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Lazer ve Füzyon Tesisi

San Francisco'nun Bay bölgesinde yaşıyorsanız ve adınız Darth Vader ise galaksideki en harika lazer aksiyonu için, Lawrence Livermore Milli Laboratuarına gidebilirsiniz.
Dünyanın En Büyük Lazer ve Füzyon Tesisi

San Francisco'nun Bay bölgesinde yaşıyorsanız ve adınız Darth Vader ise galaksideki en harika lazer aksiyonu için, Lawrence Livermore Milli Laboratuarına gidebilirsiniz. Ancak, gezegenleri yok etmek yerine 3 milyar dolarlık Milli Ateşleme Tesisinde, küçük bir yıldız yaratmak ve teorideki sınırsız güce yaklaşmak için hidrojen atomlarını birleştirilecek. Bir PBS personeli tesisin içine girmiş ve buranın bir videosunu çekmiş. Aklıma tek gelen, bunun ne kadar etkileyici olduğu. Gerçekten çok etkileyici. Yapılacak olan işlem çok büyüleyici.

Dünyanın En Büyük Lazer ve Füzyon Tesisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.