enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Mağaraları

Dünyanın en büyük mağaralarını biliyor musunuz ?
Dünyanın En Büyük Mağaraları

Dünyanın En Büyük Mağaraları

Dünyanın pek çok yerinde farklı özellikleriyle boyutlarını birleştiren mağara vardır. Bunların başında, Macaristan'da bulunan Aggtelek Mağarası gelir. Bu mağaranın en önemli özelliği dev boyutlardaki sarkıtlarıdır. Paleolitik dönemden kalma taş resimleriyle dikkat çeken İspanya'daki Altamira mağarası da dünyanın enleri arasına girebilecek niteliktedir. Yeryüzünde olanlar kadar suyun altında olan mağaralar da dikkat çekmektedir. Bunların başında da büyüleyici güzelliğiyle içinden mavi ışıklar parlayan Blue Grotto gelir. Yarısı su altında olan bu mağara, Carpri Adası'nda bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, New Mexico'da bulunan Carlsbad Mağarası da dünyanın en büyük mağarası ünvanına sahiptir.

Bunların yanı sıra Avustralya'daki Jenolan Mağarası ilginç sarkıt ve dikit oluşumları; İngiltere'deki Kent Mağarası antropolojik bulgular için bir merkez oluşturması; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Mammoth Mağarası 16 kilometrelik çapı ve 482 kilometreyi bulan iç geçitleri; İngiltere-Derbyshire'daki Peak Mağarası (Şeytan Deliği) yüzeyin 182 metre kadar altına inebilmesi; İtalya'daki Postojna Grotto Trieste Avrupa'nın en büyük skolastik mağarası olması; İzlanda'daki Şarkı Söyleyen Mağara içeride şarkı söyleyenlerin seslerinin yankı yapması ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Wind Mağarası, Kızılderili Sioux kabilesinin inanışına göre insanlığın doğduğu mağara olmasıyla ünlüdür.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.