enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Manifestosu

Manifestolar, ideolojilerin yayılmasında büyük rol oynarlar. Dünyanın en büyük manifestosu ise, aynı zamanda en garip manifestosu olarak adlandırılıyor.
Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük ManifestosuTheodore John Kaczynski, 22 Mayıs 1942 tarihinde Şikago'da dünyaya gelmiştir. ABD'li Matematikçi, anarşist teorisyen ve eylemci olarak tanınır. Harvard Üniversitesi'ni bitirdikten sonra Michigan Üniversitesine gitmiş ve doktorasını tamamlamıştır. Berkeley Üniversitesinin en genç öğretim üyesi olarak görevini yapmaya devam etmiştir.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Theodore, daha sonraları istifa ederek Montana'da bir ormanda, kulübe içerisinde yaşamaya başlamıştır. Hayatını kendi kendine idam ettirmeye çalışan Theodore, endüstrinin yaşam alanını kısıtladığını görür ve bu sistemi yok etmek namına bombalı saldırılarına başlar. FBI hakkında bir soruşturma başlattıktan sonra yazdığı manifestosunun yayınlanması halinde teslim olacağını söyler. Unabomber Manifestosu, TIMES ve Washington Post gazetelerinde yayınlanmıştır. Daha sonra Theodore söz verdiği gibi teslim olmuştur.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.