enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Manifestosu

Manifestolar, ideolojilerin yayılmasında büyük rol oynarlar. Dünyanın en büyük manifestosu ise, aynı zamanda en garip manifestosu olarak adlandırılıyor.
Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük ManifestosuTheodore John Kaczynski, 22 Mayıs 1942 tarihinde Şikago'da dünyaya gelmiştir. ABD'li Matematikçi, anarşist teorisyen ve eylemci olarak tanınır. Harvard Üniversitesi'ni bitirdikten sonra Michigan Üniversitesine gitmiş ve doktorasını tamamlamıştır. Berkeley Üniversitesinin en genç öğretim üyesi olarak görevini yapmaya devam etmiştir.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Theodore, daha sonraları istifa ederek Montana'da bir ormanda, kulübe içerisinde yaşamaya başlamıştır. Hayatını kendi kendine idam ettirmeye çalışan Theodore, endüstrinin yaşam alanını kısıtladığını görür ve bu sistemi yok etmek namına bombalı saldırılarına başlar. FBI hakkında bir soruşturma başlattıktan sonra yazdığı manifestosunun yayınlanması halinde teslim olacağını söyler. Unabomber Manifestosu, TIMES ve Washington Post gazetelerinde yayınlanmıştır. Daha sonra Theodore söz verdiği gibi teslim olmuştur.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.