enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Manifestosu

Manifestolar, ideolojilerin yayılmasında büyük rol oynarlar. Dünyanın en büyük manifestosu ise, aynı zamanda en garip manifestosu olarak adlandırılıyor.
Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük ManifestosuTheodore John Kaczynski, 22 Mayıs 1942 tarihinde Şikago'da dünyaya gelmiştir. ABD'li Matematikçi, anarşist teorisyen ve eylemci olarak tanınır. Harvard Üniversitesi'ni bitirdikten sonra Michigan Üniversitesine gitmiş ve doktorasını tamamlamıştır. Berkeley Üniversitesinin en genç öğretim üyesi olarak görevini yapmaya devam etmiştir.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Theodore, daha sonraları istifa ederek Montana'da bir ormanda, kulübe içerisinde yaşamaya başlamıştır. Hayatını kendi kendine idam ettirmeye çalışan Theodore, endüstrinin yaşam alanını kısıtladığını görür ve bu sistemi yok etmek namına bombalı saldırılarına başlar. FBI hakkında bir soruşturma başlattıktan sonra yazdığı manifestosunun yayınlanması halinde teslim olacağını söyler. Unabomber Manifestosu, TIMES ve Washington Post gazetelerinde yayınlanmıştır. Daha sonra Theodore söz verdiği gibi teslim olmuştur.

Dünyanın En Büyük Manifestosu

Dünyanın En Büyük Manifestosu