enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Dünyanın en büyük nükleer bombası kim tarafından yapılmıştır ve ne derece güçlü bir bombardır öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz!
Dünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Hem dünyanın en büyük nükleer bombası, hem de dünyanın en büyük patlaması.. İkisi bir arada! Sovyet yapımı bu atom bombası, tarihte gelmiş geçmiş en büyük nükleer silah olarak litaratürdeki yerini aldı.

30 Mart 1958"de yapımına başlanan ve 23 Ekim 1961"de yapımı biten bu atom bombası, içerisinde 100 megaton gibi sıkıştırılmış bir çekirdek gücü bulunduruyor. Bu da Japonya'ya atılanlardan 6500 kat daha kuvvetli bir bomba anlamına geliyor. Çok uçuk bir değer..

Dünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Denemelerde Tu-95 tipi bir uçak kullanılmış ancak bomba bir türlü uçağın içine sığmamıştır. Farklı bir uygulama kullanarak nükleer silahı bir şekilde uçağın altına monte edebilen Rus teknisyenler, ilk tehlikeyi bombayı vinçten düşürerek geçirmiş. Ancak hiçbirşey olmamış. TU-95 denemeler için havalandığında 8000 metreden bombayı boşluğa bırakmış. Bu kocaoğlan da 4000 metreye gelince patlatılmış. Alınan sonuçlar beklenenin de üstünde çıkınca, Batı kesimini bir telaş almış. Bomba patladıktan sonra etrafa yaydığı şok dalgaları tam 3 defa dünyayı dolaşmış. Dünya tarihindeki en büyük etkiye sahip bu atom bombası, patladığı anda çıkardığı enerji güneşinkinin %2'si idi. Ruslar yaptıklarının biraz abartıya kaçtığını anlayarak hidrojen ve füzyon çalışmalarına son vermiştir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.