enteresan.com LogoDünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Dünyanın en büyük nükleer bombası kim tarafından yapılmıştır ve ne derece güçlü bir bombardır öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz!
Dünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Hem dünyanın en büyük nükleer bombası, hem de dünyanın en büyük patlaması.. İkisi bir arada! Sovyet yapımı bu atom bombası, tarihte gelmiş geçmiş en büyük nükleer silah olarak litaratürdeki yerini aldı.

30 Mart 1958"de yapımına başlanan ve 23 Ekim 1961"de yapımı biten bu atom bombası, içerisinde 100 megaton gibi sıkıştırılmış bir çekirdek gücü bulunduruyor. Bu da Japonya'ya atılanlardan 6500 kat daha kuvvetli bir bomba anlamına geliyor. Çok uçuk bir değer..

Dünyanın En Büyük Nükleer Bombası

Denemelerde Tu-95 tipi bir uçak kullanılmış ancak bomba bir türlü uçağın içine sığmamıştır. Farklı bir uygulama kullanarak nükleer silahı bir şekilde uçağın altına monte edebilen Rus teknisyenler, ilk tehlikeyi bombayı vinçten düşürerek geçirmiş. Ancak hiçbirşey olmamış. TU-95 denemeler için havalandığında 8000 metreden bombayı boşluğa bırakmış. Bu kocaoğlan da 4000 metreye gelince patlatılmış. Alınan sonuçlar beklenenin de üstünde çıkınca, Batı kesimini bir telaş almış. Bomba patladıktan sonra etrafa yaydığı şok dalgaları tam 3 defa dünyayı dolaşmış. Dünya tarihindeki en büyük etkiye sahip bu atom bombası, patladığı anda çıkardığı enerji güneşinkinin %2'si idi. Ruslar yaptıklarının biraz abartıya kaçtığını anlayarak hidrojen ve füzyon çalışmalarına son vermiştir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!