enteresan.com LogoDünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Dünya'nın en büyük uzun yol seyahat gemisi, şehir yaşantısının sizinle birlikte seyahat etmesine olanak sağlıyor
Dünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Royal Caribbean'ın yeni gemisi büyük, gerçekten oldukça büyük bir gemi. Şu anda yapımına devam edilen 'Project Genesis' (Genesis Projesi) adlı uzun yol seyahat gemisi; 400 metrelik boyuyla ve 220.000 ton ağırlığıyla, şu anda Dünya'nın en büyük gemisi unvanını elinde bulunduran Queen Mary II gemisiden, tam olarak yüzde 43 daha büyük bir gemi olacak ve New Jersey'den Karayip Adalarına, şimdiye kadar bir geminin hiç yapamadığı kadar, fazla sayıda insan taşıyacak.
Bu sayının 5.400 insan olması planlanıyor. Bu gemi o kadar büyük olacak ki, tam ortasında bir futbol sahası büyüklüğünde bir 'Central Park' (Merkezi Park), kendine ait devasa bir amfi tiyatro, yolcuların kalacağı birbirinden farklı 7 'mahalle' olacak. Bu şey, bir uçak gemisinden bile daha büyük! Bu da, inanılmaz derecede büyük olduğu anlamına geliyor.
Gelecek sene, bu geminin suya indirilmesi planlanıyor ve 2010 yılında ise aynı boyutlarda ikinci bir gemi daha suya indirilecek. Sanırım her ikisinden de, biraz uzak durmak gerekecek.

Dünya nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.