enteresan.com LogoDünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Dünya'nın en büyük uzun yol seyahat gemisi, şehir yaşantısının sizinle birlikte seyahat etmesine olanak sağlıyor
Dünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Royal Caribbean'ın yeni gemisi büyük, gerçekten oldukça büyük bir gemi. Şu anda yapımına devam edilen 'Project Genesis' (Genesis Projesi) adlı uzun yol seyahat gemisi; 400 metrelik boyuyla ve 220.000 ton ağırlığıyla, şu anda Dünya'nın en büyük gemisi unvanını elinde bulunduran Queen Mary II gemisiden, tam olarak yüzde 43 daha büyük bir gemi olacak ve New Jersey'den Karayip Adalarına, şimdiye kadar bir geminin hiç yapamadığı kadar, fazla sayıda insan taşıyacak.
Bu sayının 5.400 insan olması planlanıyor. Bu gemi o kadar büyük olacak ki, tam ortasında bir futbol sahası büyüklüğünde bir 'Central Park' (Merkezi Park), kendine ait devasa bir amfi tiyatro, yolcuların kalacağı birbirinden farklı 7 'mahalle' olacak. Bu şey, bir uçak gemisinden bile daha büyük! Bu da, inanılmaz derecede büyük olduğu anlamına geliyor.
Gelecek sene, bu geminin suya indirilmesi planlanıyor ve 2010 yılında ise aynı boyutlarda ikinci bir gemi daha suya indirilecek. Sanırım her ikisinden de, biraz uzak durmak gerekecek.

Dünya nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi