enteresan.com LogoDünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Dünya'nın en büyük uzun yol seyahat gemisi, şehir yaşantısının sizinle birlikte seyahat etmesine olanak sağlıyor
Dünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Royal Caribbean'ın yeni gemisi büyük, gerçekten oldukça büyük bir gemi. Şu anda yapımına devam edilen 'Project Genesis' (Genesis Projesi) adlı uzun yol seyahat gemisi; 400 metrelik boyuyla ve 220.000 ton ağırlığıyla, şu anda Dünya'nın en büyük gemisi unvanını elinde bulunduran Queen Mary II gemisiden, tam olarak yüzde 43 daha büyük bir gemi olacak ve New Jersey'den Karayip Adalarına, şimdiye kadar bir geminin hiç yapamadığı kadar, fazla sayıda insan taşıyacak.
Bu sayının 5.400 insan olması planlanıyor. Bu gemi o kadar büyük olacak ki, tam ortasında bir futbol sahası büyüklüğünde bir 'Central Park' (Merkezi Park), kendine ait devasa bir amfi tiyatro, yolcuların kalacağı birbirinden farklı 7 'mahalle' olacak. Bu şey, bir uçak gemisinden bile daha büyük! Bu da, inanılmaz derecede büyük olduğu anlamına geliyor.
Gelecek sene, bu geminin suya indirilmesi planlanıyor ve 2010 yılında ise aynı boyutlarda ikinci bir gemi daha suya indirilecek. Sanırım her ikisinden de, biraz uzak durmak gerekecek.

Dünya nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.