enteresan.com LogoDünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Dünya'nın en büyük uzun yol seyahat gemisi, şehir yaşantısının sizinle birlikte seyahat etmesine olanak sağlıyor
Dünya'nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Royal Caribbean'ın yeni gemisi büyük, gerçekten oldukça büyük bir gemi. Şu anda yapımına devam edilen 'Project Genesis' (Genesis Projesi) adlı uzun yol seyahat gemisi; 400 metrelik boyuyla ve 220.000 ton ağırlığıyla, şu anda Dünya'nın en büyük gemisi unvanını elinde bulunduran Queen Mary II gemisiden, tam olarak yüzde 43 daha büyük bir gemi olacak ve New Jersey'den Karayip Adalarına, şimdiye kadar bir geminin hiç yapamadığı kadar, fazla sayıda insan taşıyacak.
Bu sayının 5.400 insan olması planlanıyor. Bu gemi o kadar büyük olacak ki, tam ortasında bir futbol sahası büyüklüğünde bir 'Central Park' (Merkezi Park), kendine ait devasa bir amfi tiyatro, yolcuların kalacağı birbirinden farklı 7 'mahalle' olacak. Bu şey, bir uçak gemisinden bile daha büyük! Bu da, inanılmaz derecede büyük olduğu anlamına geliyor.
Gelecek sene, bu geminin suya indirilmesi planlanıyor ve 2010 yılında ise aynı boyutlarda ikinci bir gemi daha suya indirilecek. Sanırım her ikisinden de, biraz uzak durmak gerekecek.

Dünya nın En Büyük Uzun Seyahat Gemisi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.