enteresan.com LogoDünyanın En Çevreci Köpeği Tubby

Tubby isimli labrador retriver cinsi bu köpek sahibinin de yardımıyla son altı yılda yaklaşık olarak 26.000 plastik şişenin geri döüştürülmesini sağladı. Sevimli köpeğin bu davranışı elbetteki karşılıksız kalmadı ve Guinness Rekorlar Kitabı Tubby'i en çok şişe geri dönüştürülmesini sağlayan köpek olarak ödüllendirdi.

Galler'in Pontnewydd şehrinde yaşayan Tubby ve sahibi şehirde geri dönüşütürülme işlemleri için en çok uğraşan ikili. Her 2 günde bir sahibiyle yürüyüşe çıkan Tubby ağzına en az üç plastik şişe alıyor ve onları dişleriyle ezip sahibi Sandra Gilmore'a veriyor. Sahibi Tubby'e plastikleri bulmak üzere yaratılmış bir burun verildiğini düşünüyor çünkü yavruluğundan bu yana plastik şişe toplayan Tubby pek çok şeyin altında sürünerek, çimlerin üzerinden atlayarak ve sulara girip çıkarak şişeleri sahibine ulaştırıyor.

Dünyanın En Çevreci Köpeği Tubby

Bayan Gilmore sevimli labradorunun plastik şişelerin sevdiğini zamanla fark ettiğini dile getiriyor şişeleri ağzında parçalayan Tubby çıkan sesten haz alıyor olsa gerek. Daha sonra topladıkları plastik şişeleri geridönüşüm için ilgili alanlara bırakmay başlayan Bayan Gilmore geri dönüşüm konusunda yetkili bir isim olmuş.Yaklaşık 6 yıldır geridöünüşüme katkıda bulunan ikili oldukça başarılı bir iş çıkarmış ve 26.000 e yakın plastik şişenin geri dönüştürülmesini sağlamış.

Dünyanın En Çevreci Köpeği Tubby

Dünyanın En Çevreci Köpeği Tubby
Dünyanın En Çevreci Köpeği Tubby