enteresan.com LogoDünyanın En Garip Arabaları

işte dünyanın en garip 12 arabası
Dünyanın En Garip Arabaları
p { margin-bottom: 0.21cm; }

1. Flatmobile: Dünyanın En Basık Arabası

Flatmobile, yalnızca 48 cm'lik kalınlığı ile dünyanın en basık arabalarından. Batman Mobil'e benzeyen araç aşırı derecede tehlikeli, çünkü eserin sahibi Perry Watkins arabanın arkasına gaz türbin jet motoru yerleştirmiş. Aracın trafiğe çıkması yasal, ancak onunla aynı yolu paylaşmak istemezsiniz.

Dünyanın En Garip Arabaları

2. Colim: Ayrılabilen Karavan

Christian Susana tarafından tasarlanan yeni araç Colim, araba ve karavanın karışımından oluşmuş. Bu eşi benzeri olmayan aracın ön kısmı ayrılabiliyor. Böylece ailenizle kamp yapmaya gitmiyorsanız iki koltuklu bir araba kullanıyor oluyorsunuz. Colim dünyanın en iyi görünümlü aracı olmasa da, sunduğu rahatlık ve esneklikle insanı cezbediyor.

Dünyanın En Garip Arabaları

3. Dünyanın En Uzun Limuzini

Bu fantezi limuzin dünyanın en uzun limuzini. Toplam uzunluğu 30 m'den fazla, 26 lastiği ve çok fazla yolcu kapasitesi var. Bu limuzinde sıcak jakuzi, güneşlenme güvertesi, yüzme havuzu, birkaç yatak ve helikopter iniş yeri bulunuyor!!!!!

Dünyanın En Garip Arabaları

4. Dream Car 123 (Hayal Araba 123): Elektrikli Piramit Araba

3.5 ton ağırlığında, Mısır piramitlerine benzeyen ve kolaylıkla dönebilen araba Dream Car 123, piramit gibi görünse de tank gibi donatılmış ve geceleri neon ışıkları yanıyor. En iyi özelliği ise elektrik ile çalışması. 3.5 saat süren şarj 64 km/s hızla 386 km yol kat etmenizi sağlıyor. Arabanın yaratıcısı mucit Greg Zanis ayrıca güneş ve rüzgar enerjisiyle aracı şarj eden bir kule garaj da tasarladı.

Dünyanın En Garip Arabaları

5. Peel 50: Dünyanın En Küçük Arabası

Üç tekerlekli mikro- araba üretimi yapılan en küçük otomobil olarak rekor kırdı. Londra'da bulunan minik Peel 50'nin İngiliz trafiğine çıkması tamamen yasal.

Dünyanın En Garip Arabaları

6. Lego F1: Ferrari Yarış Arabası

80,000 Lego parçasından oluşan, dünyanın en büyük ve en gerçekçi Lego F1 arabası yapıldı. F2008 baz alınarak yapılan Ferrari F1, 1:1 ölçekli ve kullanılabiliyor. Araç, Hollanda'nın Amsterdam şehrinde her yıl düzenlenen "Lego Dünyası" etkinliğinde sergilendi.

Dünyanın En Garip Arabaları

7. Evolution (Evrim): Çevre Dostu Araç

Alman araba şirketi Loremo AG'nin ürünü olan bu çevre dostu konsept arabası, diğer çevre dostu araçlardan farklı nitelikte. Yalnızca 450 kg ağırlığındaki Evolution 2 silindirli turbo-dizel motoruyla 160 km/s huzla gidebiliyor. Diğer şaşırtıcı bir özelliği ise arabaya binmek amacıyla kullanılan ön kapı.

Dünyanın En Garip Arabaları

8. Mattrack Truck (Kar Paletli Kamyon): Kayak Yapan Araba

Matrack Truck, tekerleklerin yerine kar paletlerinin yerleştirildiği standart bir kamyon. Görünen o ki Mattrack şirketi aynı şeyi ATV araçlarından 20 tonluk kamyonlara kadar 4x4 araçlara da uygulayabilir. Kısa kemerler, kar kalınlığı çok fazla artmadıkça, bu kar paletli kamyonun istediği yere gitmesine izin veriyor. Kar kalınlığı arttığındaysa daha uzun kemerlerin kullanılması gerekiyor (Piston Bully'deki gibi).

Dünyanın En Garip Arabaları

9. Peugeot Kapsül: Kaçış Arabası

Alp Germaner tarafından tasarlanan kaçış aracı kelimenin tam anlamıyla sizi yoldan çıkaracak. KLR 650 model motosikletten esinlenilerek yapılan "Peugeot Kapsül" tek kişilik, elektrikli bir araç. LCD ekranı, internet bağlantısı imkanları sunan araç haftasonu kaçamakları için ideal.

Dünyanın En Garip Arabaları

10. Eclectic: Dünyanın İlk Elektrikle Çalışan Aracı

Eclectic isimli dünyanın ilk elektrikli aracının güneş paneli ve rüzgar türbini var, böylelikle doğal öğeler sayesinde çalışabiliyor. Venturi firmasının yarattığı bu araç ayrıca prize takılarak kendi kendini şarj edebiliyor. Güneş ve rüzgar enerjisiyle günde 22 km gidebilen Electic'i 31,500$'a almak mümkün.

Dünyanın En Garip Arabaları

11. Thrust SSC: 1200 km/s Hızla Gidiyor

Thrust SSC (Super Sonic Car), Rolls Royce 205 Turbojet motorları ile 10,5 ton ağırlığında. 145 Formula 1 arabalarına benzer eşitlikte olan aracın hızı 1223 km/saattir. 15 Ekim 1997 tarihinde Nevada'daki Kara Kaya çölünde yapılan denemeye göre dünya kara hız rekorunun sahibidir.

Dünyanın En Garip Arabaları

12. Bigfoot: Dünyanın En Büyük Canavar Arabası

Bigfoot 5, dünyanın en büyük ve ağır canavar kamyonu. 1996 model Ford F250'den alınan gövdesi ile 4.65 m yüksekliğinde ve 12.7 ton ağırlığında. Devasa lastikleri 1950'lerde Amerikan Ordusu'nda kullanılan bir arazi aracına ait.

Dünyanın En Garip Arabaları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.