enteresan.com LogoDünyanın En Garip Olayı

Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil...
Dünyanın En Garip Olayı

Dünyanın En Garip Olayı

Dünya üzerinde yaşanan olaylar, bazen bilim tarafından açıklanamıyor. Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil. Ancak insanoğlu bu olayları kurcalamaktan asla vazgeçmeyecektir.

Geçenlerde bahsettiğimiz o Roswell olayı bir kenara dursun, bugün Amerika'nın en büyük bombalarından bir tanesi, Philadelphia Deneyi halen tam olarak çözülememiştir. Söz konusu deneyde, Philadelphia askeri limanında bulunan bir savaş gemisi, yüksek manyetik alana maruz bırakılarak ortadan kaybolmuş bir süre sonra geri gelmiştir. ABD bu durumu yalanlıyor ancak, görgü tanıkları olayları bu şekilde anlatıyor. Roswell vakasında olduğu gibi hükümet yine söylenenleri inkar ediyor. Daha sonra deneyin olduğunu ancak bunun tamamen radara yakalanmayan bir gemi çalışması olduğunu vurguluyor. Roswell vakasına ne kadar da çok benziyor değil mi?

Deneyin projelendirme aşamasında yer alan Nikola Tesla, ölmeden önce yazdığı günlüklerde deney hakkında birşeyler yazmış. Konuyla ilgili Nikola Tesla'nın yorumu ise zamanında zaten bu tip bir deneyin yapıldığı, geminin tamamen ortadan kaybolduğu ancak mürettebatın içinde olmadığı yönünde. ABD hükümeti kendisinden aynı deneyi gemi içerisinde mürettebat varken yapmasını istiyor ve Nikola Tesla bu teklifi reddediyor. Bunun üzerine projeden uzaklaştırılan Tesla'nın yerine Einstein getiriliyor. Daha sonrası zaten herkesin duyduğu şeyler ancak Philadelphia Deneyi halen dünya üzerindeki en büyük muamma olarak gösteriliyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

27 Yaşındayken Hayatını Kaybetti – Ailesi Facebook’ta Paylaştığı Son Mektubun Farkına 24 Saat Sonra Vardı

Ölüm kaçınılmaz son. Kimse tek başına ölmek istemez. Neyse ki çoğumuz yanımızda birileriyle yaşlanıyoruz ve son nefesimizde yanımızda sevdiklerimiz oluyor. Holly Butcher de onlardan biri. Holly 26 yaşına girdiğinde kendisine kanser teşhisi koyuldu. Ölmeden önce yazdığı ve 3 Ocak 2018 tarihinde Facebook’ta paylaştığı mektubu internette hızla yayıldı. Mektubu paylaştıktan hemen sonra Holly sevdiklerinin yanında son nefesini verdi.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.