enteresan.com LogoDünyanın En Garip Olayı

Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil...
Dünyanın En Garip Olayı

Dünyanın En Garip Olayı

Dünya üzerinde yaşanan olaylar, bazen bilim tarafından açıklanamıyor. Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil. Ancak insanoğlu bu olayları kurcalamaktan asla vazgeçmeyecektir.

Geçenlerde bahsettiğimiz o Roswell olayı bir kenara dursun, bugün Amerika'nın en büyük bombalarından bir tanesi, Philadelphia Deneyi halen tam olarak çözülememiştir. Söz konusu deneyde, Philadelphia askeri limanında bulunan bir savaş gemisi, yüksek manyetik alana maruz bırakılarak ortadan kaybolmuş bir süre sonra geri gelmiştir. ABD bu durumu yalanlıyor ancak, görgü tanıkları olayları bu şekilde anlatıyor. Roswell vakasında olduğu gibi hükümet yine söylenenleri inkar ediyor. Daha sonra deneyin olduğunu ancak bunun tamamen radara yakalanmayan bir gemi çalışması olduğunu vurguluyor. Roswell vakasına ne kadar da çok benziyor değil mi?

Deneyin projelendirme aşamasında yer alan Nikola Tesla, ölmeden önce yazdığı günlüklerde deney hakkında birşeyler yazmış. Konuyla ilgili Nikola Tesla'nın yorumu ise zamanında zaten bu tip bir deneyin yapıldığı, geminin tamamen ortadan kaybolduğu ancak mürettebatın içinde olmadığı yönünde. ABD hükümeti kendisinden aynı deneyi gemi içerisinde mürettebat varken yapmasını istiyor ve Nikola Tesla bu teklifi reddediyor. Bunun üzerine projeden uzaklaştırılan Tesla'nın yerine Einstein getiriliyor. Daha sonrası zaten herkesin duyduğu şeyler ancak Philadelphia Deneyi halen dünya üzerindeki en büyük muamma olarak gösteriliyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.