enteresan.com LogoDünyanın En Garip Olayı

Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil...
Dünyanın En Garip Olayı

Dünyanın En Garip Olayı

Dünya üzerinde yaşanan olaylar, bazen bilim tarafından açıklanamıyor. Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil. Ancak insanoğlu bu olayları kurcalamaktan asla vazgeçmeyecektir.

Geçenlerde bahsettiğimiz o Roswell olayı bir kenara dursun, bugün Amerika'nın en büyük bombalarından bir tanesi, Philadelphia Deneyi halen tam olarak çözülememiştir. Söz konusu deneyde, Philadelphia askeri limanında bulunan bir savaş gemisi, yüksek manyetik alana maruz bırakılarak ortadan kaybolmuş bir süre sonra geri gelmiştir. ABD bu durumu yalanlıyor ancak, görgü tanıkları olayları bu şekilde anlatıyor. Roswell vakasında olduğu gibi hükümet yine söylenenleri inkar ediyor. Daha sonra deneyin olduğunu ancak bunun tamamen radara yakalanmayan bir gemi çalışması olduğunu vurguluyor. Roswell vakasına ne kadar da çok benziyor değil mi?

Deneyin projelendirme aşamasında yer alan Nikola Tesla, ölmeden önce yazdığı günlüklerde deney hakkında birşeyler yazmış. Konuyla ilgili Nikola Tesla'nın yorumu ise zamanında zaten bu tip bir deneyin yapıldığı, geminin tamamen ortadan kaybolduğu ancak mürettebatın içinde olmadığı yönünde. ABD hükümeti kendisinden aynı deneyi gemi içerisinde mürettebat varken yapmasını istiyor ve Nikola Tesla bu teklifi reddediyor. Bunun üzerine projeden uzaklaştırılan Tesla'nın yerine Einstein getiriliyor. Daha sonrası zaten herkesin duyduğu şeyler ancak Philadelphia Deneyi halen dünya üzerindeki en büyük muamma olarak gösteriliyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?