enteresan.com LogoDünyanın En Garip Olayı

Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil...
Dünyanın En Garip Olayı

Dünyanın En Garip Olayı

Dünya üzerinde yaşanan olaylar, bazen bilim tarafından açıklanamıyor. Üzerinde düşünülen ve araştırmalar yapılan bazı olgular bugün halen kesinlik kazanabilmiş değil. Ancak insanoğlu bu olayları kurcalamaktan asla vazgeçmeyecektir.

Geçenlerde bahsettiğimiz o Roswell olayı bir kenara dursun, bugün Amerika'nın en büyük bombalarından bir tanesi, Philadelphia Deneyi halen tam olarak çözülememiştir. Söz konusu deneyde, Philadelphia askeri limanında bulunan bir savaş gemisi, yüksek manyetik alana maruz bırakılarak ortadan kaybolmuş bir süre sonra geri gelmiştir. ABD bu durumu yalanlıyor ancak, görgü tanıkları olayları bu şekilde anlatıyor. Roswell vakasında olduğu gibi hükümet yine söylenenleri inkar ediyor. Daha sonra deneyin olduğunu ancak bunun tamamen radara yakalanmayan bir gemi çalışması olduğunu vurguluyor. Roswell vakasına ne kadar da çok benziyor değil mi?

Deneyin projelendirme aşamasında yer alan Nikola Tesla, ölmeden önce yazdığı günlüklerde deney hakkında birşeyler yazmış. Konuyla ilgili Nikola Tesla'nın yorumu ise zamanında zaten bu tip bir deneyin yapıldığı, geminin tamamen ortadan kaybolduğu ancak mürettebatın içinde olmadığı yönünde. ABD hükümeti kendisinden aynı deneyi gemi içerisinde mürettebat varken yapmasını istiyor ve Nikola Tesla bu teklifi reddediyor. Bunun üzerine projeden uzaklaştırılan Tesla'nın yerine Einstein getiriliyor. Daha sonrası zaten herkesin duyduğu şeyler ancak Philadelphia Deneyi halen dünya üzerindeki en büyük muamma olarak gösteriliyor.