enteresan.com LogoDünya'nın En Geniş Film Kamerası Arşivi Rekoru

Dimitris Pistiolas'ın özel Film kamerası koleksiyonu Guiness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı.
Dünya'nın En Geniş Film Kamerası Arşivi Rekoru

Geçtiğimiz aylarda emekli postacı Dimitris Pistiolas'ın özel Film kamerası koleksiyonu Guiness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı. Pistiolas Dünya'nın en geniş özel kamera arşivine sahip. 937 eski farklı model ve projektörü var. Kameralarını evinin bodrum katında saklıyor. Bodrum katı adeta bir müze gibi, duvarları kameralar kaplıyor.
78 yaşındaki Pistolas, ilk kamerasını aldığında 15 yaşındaydı ve bir daha kendini durduramadı, sürekli kamera satın almaya başladı.
Dimitris: "Ne zaman yeni bir kamera alsam kendimi küçük bir çocuk gibi mutlu hissederim. Sanki Noel zamanı alınan hediyeler gibi... Yeni aldığım bir kamerayı, restore etmeden koleksiyonuma eklemem." Diyor.
Londradaki Sinema Müzesi direktörü Ronalt Grant, böyle bir koleksiyona sahip olmak, hem para hemde çok zaman alabilecek birşey diyor.
Grant:"Bu size zaman içinde bir sürü şey kazandırır. Bilgi ve tabii ki hafıza. Bir kaç yüz kameradan sonra, yeni bir kamera görüp, acaba ben bunu almış mıydım? Diye sorarsınız. Bu tip kameraları, herhangi bir dükkandan satın alamazsınız, açık artırmalara girmeniz gerekir." Dedi.

Dünya nın En Geniş Film Kamerası Arşivi Rekoru

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.