enteresan.com LogoDünyanın En Güçlü Araba Motoru

Dünyanın en güçlü motoruna sahip arabası, en hızlı araba değildir. "Beygir Gücü" dediğimiz kavrama göre hesaplanan bu istatistik, motor milindeki gücün bir frenleme mekanizmasıyla absorbe edilmesiyle hesaplanır.
Dünyanın En Güçlü Araba Motoru

Dünyanın En Güçlü Araba Motoru

Hemen hepimiz yolda gördüğümüz, kenara park edilmiş lüks arabaların camına yaklaşır ve hız kadranlarına bakarız. Orada görünen en büyük rakam bizi tatmin eder. Tabii şu da var, her aracın kadranında yazan rakam, doğru değildir. Mevcut ulaşılabilecek hız orada gösterilir. Düz yolda tam gaz giderken hiçbir araç kolay kolay kadranının sonuna gelemez. Tabii aracınızın ne kadar güçlü bir motoru olduğuna da bağlıdır bu olgu.

Bugüne kadar yapılmış en güçlü araç motoru, Mercedes'in Benz serisidir. BMW'nin motor yapısıyla ilk başlarda aynı olan Benz motorları, bugünde hâlâ aynı teknikle motorlarını üretmektedir. BMW firması 1940"lı yıllarda Alman savaş uçaklarına motor yapıyordu ve o dönemin en güçlü motorları BMW firmasından çıkıyordu. Savaş bittikten sonra otomotiv sektörüne yönelen BMW, Mercedes ile aynı mantıkta uçak motorlarını araçlara monte etmeye başladılar. Böylece dünyanın en güçlü araçları dünyaya sunuldu. Sonraları turbo tribün motorunu tasarlayan BMW, dünya standartlarında araçlar üretmeye başladı. Ancak Mercedes, Benz motorlarının üretimini kesmek yerine, SLK ve SLR tarzı dünya standartlarına uygun motorlar üretmeye başladı. Benz'ler ise, daha özel araçlara, McLearn gibi arabalara yerleştirilmeye başlandı. Benz motorlarının en güçlüsü, 1044 BHP (Brake Horse Power) iken, en düşüğü 650 BHP'dir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.