enteresan.com LogoDünyanın En Hızlı Uçağı

Dünyanın en hızlı uçağı Concorde olarak hafızlara kazındı ancak bir hava aracı var ki, 1964 senesinde kırılan hız rekorunu halen elinde tutuyor. Bu rekor daha da kırılmayacak gibi gözüküyor.
Dünyanın En Hızlı Uçağı

Dünyanın En Hızlı Uçağı

Rusların, hava kuvvetleri ve uzay bilimleri bakımından ABD'yi geçtiğini ve halen o konumda olduğunu kimse gözardı edemez. 1964 senesinde yapılan Mig-25 Foxbat tipi uçak potansiyeli bakımından tüm batıyı dehşete düşürmüştü. Mig-25, ses hızını 4 defa katlayabiliyordu. Bu da şu anlama geliyor; Bir Mig-25 havalandıktan sonra, ikincisi hazırlanırken bütün Avrupa'yı turlayıp tekrar üssüne dönmesi_ Gerçekten de dehşet verici bir potansiyel bu.

Ona cevap olarak SR-71 üretildi ancak soğuk savaş zamanında SR-71"in bir Mig-25 tarafından "yanlışlıkla!" vurulup düşürülmesinden sonra ABD havacılık konusunda SSCB karşısında büyük bir ezikliği söz konusu oldu. Değişen uçak teknolojileri sayesinde bir daha bu hızlara erişilemeyecek gözüyle bakılan hava araçları katogorisindeki en hızlı uçak Mig-25"dir.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.