enteresan.com LogoDünyanın En İlginç 7 Eğlence Merkezi

Dünyanın en ilginç 7 eğlence merkezini sizler için derledik, bir gün yolunuz bu ilginç eğlence merkezlerine düşerse lütfen bizler içinde eğlenin
1- Budizm Temalı Eğlence Merkezi
1- Budizm Temalı Eğlence MerkeziVietnam'daki bu park ise Budizm temalı bir eğlence parkı olarak biliniyor.Bu parkın adı ise Suoi Tien Park. Bu parkta birsürü heyecan verici yerler bulunuyor.Cehennem ve Cennet olarak ayrılan iki grup var.Cehenenemin verdiği heyecan sizi etkileyip korkutmuyorsa timsah ve yarasalarla dolu mağaralarda sizlere göre.

2- Danimarka'daki Büyük Eğlence Merkezi
2- Danimarka'daki Büyük Eğlence MerkeziDanimarka'daki 4.büyük eğlence merkezlerinden biri olan bu parkta gaz çıkaran eğlence trenide mevcut.Bunun yanı sıra garip oyuncaklar çikolatalar ve bunun gibi birçok ilgi çekici ürünlere ev sahipliği eden bu eğlence parkında, köpek yellenmesi virajıo denilen bir trende ise dev köpek dışkıları bulunuyor.Bulunan hoparlörden ise gaz çıkarma sesleri gelerek ortamı tamamen o ambiyansa uyduruyorlar.

3- İngiltere'deki Sanayi Devrimi Konulu Park
3- İngiltere'deki Sanayi Devrimi Konulu Parkİngiltere'nin sanayi devrimiyle ortaya çıkan ve bu devrimin karanlık yönlerini anlatan bir park.Bu park İngiltere'de Kent kontluğunda yer alıyor.Burada veba,dizanteri gibi hastalıkların yanısıra yetim çocuklarda gösteriliyor.

4- Diggerland Eğlence Merkezi
4- Diggerland Eğlence Merkeziİngilizler'in donanma merakı eğlence sektörünün içinede girdi.Bu eğlwnce merkezi ise inşaat temalı bir eğlence merkezi.Üstelik bu parklardan İngiltere'de tamı tamına 4 tane bulunuyor.

5- Ferrari World'un Açlışı
5- Ferrari World'un AçlışıFerrarilerden oluşan bu eğlence merkezi İran'ın karşısındaki Abu Dhabi adasının üzerinde yer alıyor.Yüksek teknolojiyle donatılan bu eğlence merkezinde simulatörlü turlar,eğlence trenleri gibi birçok eğlence aktiviteleri bulunmakta.40 milyar dolarlık bu yapıyla dünyada bir numara olacağı ve turistler tarafından ilgi odağı olacağı düşünülen bu tesisin yapımına 2007 senesinin Kasım ayında başlandı.Açılış tarihi olarak da 2009 senesinin kasım ayı belirlendi.

6- Hello Kitty'den İbaret Eğlence Merkezi
6- Hello Kitty'den İbaret Eğlence MerkeziBu eğlence merkezinin konusu tamamen Hello Kity.Herşeyin en sevimli ve şirin şekilde olmasını isteyen Japonlar eğlence merkezlerinde de bu şekilde düşüdükleri için Hello Kitty'yi kullanmışlar.Harmonyland adlı bu eğlence merkezinde herşey Hello Kitty'den ibaret.

7- Nintendo Eğlence Parkı (New York)
7- Nintendo Eğlence Parkı (New York)Gerçek Mario Brothers Oyanayabileceğiniz Yer Nintendo Eğlence Parkı, oyuncuların sanal değil, gerçek dünyada güç kullanarak engelleri aşarak ilerlemesinden oluşan bir oyun. Parkta sanal, yansıtılmış, ya da dijital olan hiçbir şey yok. Oyun alanındaki hareket eden kısımlar ve engellerin hepsi mekanik. Böylece oyuncular klasik video oyunun içine girmiş oluyor.