Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.
Dünyanın En İlginç Anneleri
1- Dünyanın Tek Sekiz Çocuk Doğran Annesi
1- Dünyanın Tek Sekiz Çocuk Doğran AnnesiNadya Denise Doud-Suleman Gutierrez, 2009 Ocak ayında dünyaya getirdiği sekizleri ile kendisini dünyanın en enteresan annelerinden biridir.

2- Dünyanın En Genç Annesi
2- Dünyanın En Genç AnnesiPeru'da bulunan bir hastaneye hintli bir kadın ve karnı şişik bir kız geldi. Doktora kızının içinde ki kötü ruhların çıkarılmasını istedi. Cerrah Geraldo Lozada, Küçük Lina Medina'nın içinde tümör olduğu düşündü. Küçük Lina'nın karnına ultrosan ile baktığında 8 aylık hamile olduğunu görünce hayatının şokunu yaşadı. Lina'yı Peru'nun başkentinde bulunan bir hastaneye götürüp uzmanlara incellettirdi. Bir buçuk ay sonra Lina 14 Mayıs 1939'da sezeryan yöntemiyle doğum yaptı. 2.7 kilogram ağırlığınnda bir erkek çocuk doğurdu. Bebeğe doktorun ismi verildi.

3- Dünyanın En Yaşlı Annesi
3- Dünyanın En Yaşlı Annesi70 yaşında Bir Hintli Kadın Rajo Devi Lohan Kasım 2008 yılında ilk çocuğunu dünya'ya getirdi. Bunun için 40 seneden fazla beklediğini söyledi.

4- En Fazla Doğum Yapan Anne (69 Çocuk)
4- En Fazla Doğum Yapan Anne (69 Çocuk)Shuya/Rusya'da ): Valentina Vassilyeva isimli köylü en fazla doğum yapma rekorunu kırdı. Valentina Vassilyeva 69 çocuk doğurdu. Bu çocuklardan 67'si bebeklik döneminden sonra yaşayabildi. Valentina Vassilyeva, 16 çift ikiz, 7 üçüz ve 4 dördüzü 1725 ile 1765 seneleri arasında dünyaya getirdi.

5- Dünyanin İlk Yapay Erkek Annesi
5- Dünyanin İlk Yapay Erkek AnnesiThomas Beatie, kadın olarak doğan fakat geçirdiği ameliyat ve hormon tedavisinden sonra bir erkek gibi olarak yaşamaya başladı. 34 yaşındaki Beatie, dünyanın ilk erkek annesi oldu. Cinsiyet değişim operasyonlarında kadınlık üreme organlarını değiştirtmeyen için anne olma şansını yakaladı. Beatie, hamile adam lakabı verildi. Beatie, donör spermi ve kendi yumurtaları kullanılarak yapay döllenme yoluyla hamile kaldı.

6- Dünyanın En Yaşlı İkiz Annesi( 70 Yaşında )
6- Dünyanın En Yaşlı İkiz Annesi( 70 Yaşında )70 yaşındaki Omkari Panwar'ı aile bir erkek üyesi getirebilmek için IVF tedavisi görmeye başladı. Bu tedavi için, bütün mal mülkünü sattılar ve kredi çektiler. Ama sonucu istedikleri gibi oldu. İki Yetişkin kızları ve beş torunu olan çifttin ikizleri dünyaya geldi. Erken doğum yapan Panwar'ın ikizleri sağlıklı. İkizlerin biri kız diğeri ise erkek.

7- Dünyanın En Bereketli Vekil Annesi
7- Dünyanın En Bereketli Vekil AnnesiCarole Horlock 42 yaşında bir vekil yani taşıyıcı anne. 13 sene içerisinde 12 bebek dünyaya getirerek dünyanın en bereketli vekil annesi seçildi. Çıktığı bir programda Böylece en bereketli vekil anne olarak dünya rekoru kırdı. ABC kanalındaki bir programda, "İlk kez vekil anne olduğumda bunu bir defalığına yaptığımı düşünmüştüm. Bunun daha ilerisini düşünmüyordum. Fakat bu iş çok hoşuma gitti. İlk bebeği dünyaya getirmeden yeniden yapmak istedim," dedi. Taşıyıcı anneliğin geliri 25,000 - 30.000 dolar arasında değişiyor.

8- Dünyanın En Kısa Boylu Annesi( 71 Santim )
8- Dünyanın En Kısa Boylu Annesi( 71 Santim )Dünyanın en kısa annesi olan 71 santim boyundaki Stacey Herald üçüncü bebeğine hamile. Osteogenesis İmperfecta (hassas kemiklere ve az gelişmiş ciğerlere saship olma) hastası olan Herald'ın doğum yapması çok sakıncalı olmasına rağmen 4 hafta sonra 3. bebeğini kucağına alıcak.

9- Dünyanın En Minik Bebeğini Doğuran Anne
9- Dünyanın En Minik Bebeğini Doğuran Anne19 Ekim 2004 tarihinde Loyola Üniversitesi Tıp Merkezi'nde dünyanın en küçük bebeğini getiren Mahajabeen Sheik, bebeğinin ismine Rumaisa Rahman koydu. Rumaisa Rahman, 25 santim uzunluğunda ve 243 gram ağırlığında.

10- Çocukları Arasında En Çok Yaş Farkı Olan Anne (41 Sene)
10- Çocukları Arasında En Çok Yaş Farkı Olan Anne (41 Sene)