enteresan.com LogoDünyanın En İlginç Binaları

Çeşitli ülkelerden ilginç binalar...
Dünyanın En İlginç Binaları

Tüm dünyadan mimarlar zaman zaman oldukça ilginç, yaratıcı binalara imza atıyorlar. Hatta bunlardan bazıları tarihte yerini alıyor. Bu binaların çoğu turistler için oldukça ilginç mekanlar. Kim ters duran ya da yemek sepeti şeklinde bir bina görmek istemez ki... İşte dünyanın en ilginç sitelerinden bazıları

1. WonderWorks, Pigeon Forge, TN, ABD

 Dünyanın En İlginç Binaları

Görsel Kaynağı

Gerçekten de ters dönmüş gibi gözüküyor ama bu bina yıkılmış falan değil. Özellikle bu şekilde yapılan binanın içi de gayet enteresan çünkü içerde de her şey ters duruyor.

2. Sepet Binası, Ohio, ABD

 Dünyanın En İlginç Binaları

Görsel Kaynağı

The Longaberg Comany meşhur bir el yapımı sepet üreticisi. Şirketin merkezi de dev bir sepet şeklinde. Sepetin kolları 150 ton ağırlığında ve kışın kar birikmesine karşı ısıtılabiliyorlar.

3. Dans Eden Ev, Çek Cumhuriyeti

 Dünyanın En İlginç Binaları

Görsel Kaynağı

Çek Cumhuriye'nin başkenti Prag'da bulunan ve Dans Eden Ev olarak anılan bu bina bir mimarlık şaheseri olarak görülüyor. Asıl adı Fred ve Dinger (Dansçı Fred Astarie ve Ginder Rogers'tan esinlenilmiş.) olan bina iki dansçıyı temsil ediyor. 1992'de başlayıp 1996'da bitirilen bina mimarlık dünyasında oldukça meşhur.

4. Kansas City kütüphanesi, ABD

 Dünyanın En İlginç Binaları

Görsel Kaynağı

Kansas City kütüphanesinin kendisi kitaplarla dolu bir raf.

5. Çarpık Ev, Polonya

 Dünyanın En İlginç Binaları

Görsel Kaynağı

Çarpık Ev yani Krzywy Domek, Polonya'nın Sopot kentinde bulunan oldukça tuhaf bir bina. 2004'te inşa edilen bina 400 metre kare büyüklüğünde. Szotyscy & Zaleski tarafından bir alışveriş merkezinin parçası olan Çarpık Ev, Jan Marcin Szancer ve Per Dahlber'in resimlerinden esinlenilerek tasarlanmış.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Lüks bir lokantaya gittiğinizde sakın tahta servis tabaklarını kabul etmeyin! Büyük tehlike...

Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu tahta servis tabaklarındaki zararı yazdı...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.