Dünyanın En İlginç Otelleri

Yaz yaklaşırken, siz enteresan.com kullanıcalarına yakışır bir 'en' tatil rehberi hazırladık. Bir an önce rezervasyonlarınızı yaptırın!
Dünyanın En İlginç Otelleri

1- First World Hotel, Malezya
1- First World Hotel, Malezya6118 odasıyla aynı zamanda dünyanın en büyük oteli olarak da Guiness rekorlar kitabına girmiş olan bu otel kapalı yağmur ormanı parkına dahi sahip.

2- Hobbit Motel, Yeni Zellanda
2- Hobbit Motel, Yeni ZellandaBu otelde kendinizi Tolkien'in hikayelerinin içinde bulacaksınız. Tamamen toprağın altına inşa edilmiş olan bu otelde, her bir apartta 6 kişi kalabilir.

3- Hotel Marcues de Riscal, İspanya
3- Hotel Marcues de Riscal, İspanyaBu otel ünlü mimar Frank Gehry tarafından dizayn edilmiş. Gehry aynı zamanda Guggenheim müzesinin de mimarı.Görenleri hayrete düşüren mimari yapısı sayesinde ün salan otelin gecelik ücreti de çok pahalı.

4- Yotel Hotel, İngiltere
4- Yotel Hotel, İngiltereHeathrow havaalanında bulabileceğiniz bu otel aynı zamanda dünyanın en küçük otellerinden birtanesi.Odada kablosuz internet, 24 saat oda servisi, lcd tv bulunuyor. Bu odaları sadece 25 pound karşılığı tutabilirsiniz.

5- Ariau Jungle Towers , Brezilya
5- Ariau Jungle Towers , BrezilyaManuas'dan 35 mil ötede Amazon ormanlarının üzerinde kurulmuş bu otel tamamen odunlardan yapılmış ve 268 odası var. Aynı zamanda Brezilya'nın da en ekoloji dostu oteli.

6- Daspark Hotel, Avusturya
6- Daspark Hotel, AvusturyaBu otel size ince uzun odalar sunuyor. 10 tonluk taş borular içesinde elbette tuvalet yok. Ve ortak tuvalet alanlarında ihtiyacınızı gidermek zorundasınız. Zaten kim borunun içinde tatil yapmak ister ki?

7- Tokyo Capsule Hotel, Japonya
7- Tokyo Capsule Hotel, JaponyaTokyo'daki kapsül otel ortak yaşam alanları haricinde sizi bir kapsüle tıkıyor. Yatağınızı kendiniz getiriyorsunuz. Otel sadece Tv, radyo ve alarmlı saat sunuyor. Ve gecelik 4000 yen ödemeniz gerekiyor

8- Sand Hotel, İngiltere
8- Sand Hotel, İngiltereDünyanın ilk kumdan oteli 2008 de İngiltere'de yapıldı.1000 tondan fazla kumdan oluşan otelin geceliği 21 dolar. Sürekli kaşınmayı ve normal bir tuvaleti kullanamamayı göze alabilirseniz, eğlenceli bir tatil olabilir. Ama yağmurlu havalarda dikkat!