enteresan.com LogoDünyanın En İlginç Rekorları

Sıradışı ve ilginç rekorlara şaşırmaya hazır olun!
Dünyanın En İlginç Rekorları

Yüze Konulmuş En Fazla Kaşık

Dünyanın En İlginç Rekorları

Yüze konulmuş ve en fazla kaşık sayısı 16 ve bu rekoru Devon, İngiltere'den 9 yaşındaki Joe Allison 1 Nisan 2008 tarihinde kırdı. Joe, çelikten çay kaşıklarını kullandı. Alnına 5 kaşık, yanaklarına 4 kaşık, burnuna 1 kaşık, üst dudağına 2 kaşık, her kulağına birer kaşık ve çenesine 2 kaşık yerleştirerek rekorun sahibi olmayı başardı

En Fazla Yenilen Hamam Böceği

Dünyanın En İlginç Rekorları

Glossop, Derbyshire, İngiltere'den Ken Edwards, 5 Mart 2001 tarihinde Londra, İngiltere'de bir dakika içerisinde tam 36 adet hamam böceği yiyerek rekor kırdı. Ken emekli bir haşare avcısı ve ilk kez 18 yaşındayken sahneye çıkmış yarı-zamanlı bir gösterici. Fakat sahnede tuhaf şeyler yapabildiği, 39 yaşındayken katıldığı bir İngiliz televizyon programının gösterisinde anlaşıldı. Ken'in 'pantolondan aşağıya 47 sıçan numarası öyle bir karmaşaya sebep oldu ki bir gece içerisinde şöhreti yakaladı. Artık herkes onu tanıyordu. Arkadaşları ve ailesi artık Ken'in bu tuhaf gösterilerine alışmış durumda. Öyle ki Ken, normal bir şey yapsa ancak o zaman tepki vereceklerini düşünüyor.

En Fazla Estetik Operasyon Geçiren Kişi

Dünyanın En İlginç Rekorları

53 yaşındaki Amerikalı Cindy Jackson, bugüne kadar en az 47 estetik operasyon geçirdi. Bunların arasında dokuz skal operasyon da bulunuyor. Ameliyatlar 1988 senesinden beri sürüyor. Üç defa yüzünü gerdiren, iki kere burun ameliyatı olan, iki defa gözlerini kaldırtan, liposuction yaptıran; diz, bel, karın, baldır ve çene ameliyatlarına giren, dudak ve yanak implantı kullanan, kimyasal dökülme yaptıran, çene kemiğini küçülten ve yarı kalıcı makyaj yaptıran kadın, hâlinden yine de memnun gibi.

Geriye Doğru En Fazla Kitap Yazma

Dünyanın En İlginç Rekorları

Bir bilgisayar ve dört boş klavye kullanarak İtalya'dan Michele Santelia tam 67 kitabı (3,503,013 kelime, 19,760,936 karakter, 23.198 sayfa, 263,931 paragraf, 499,554 satır) tersten ve ekrana hiç bakmadan yazdı. Üstelik kitapların her biri kendi dilindeydi. Yazılan kitaplar arasında Odessa, Macbeth, Vulgate İncili, Guinness Dünya Rekorları Kitabı 2002 ve eski İbranice'de yazılmış Ölü Deniz Parşömenleri de vardı. Michele 4,05 metrelik bir uzunluk oluşturan yazılmış kitapları dev bir kule hâlinde dizdi. 16 Kasım 2008 tarihinde Etrüsk dilinde yazılmış Etrüsk yazmalarını ve eski Çince'de yazılmış 'Milyon'u yazmayı da bitirdi.

Bir Bavuldan En Hızlı Çıkabilme Rekoru

Dünyanın En İlginç Rekorları

Fermuarı kapatılmış bir bavuldan en hızlı çıkma rekoru 7.04 saniyeyle Amerika'dan Leslie Tipton'a ait. Rekor, 31 Mayıs 2008 tarihinde Los Angeles, California, Amerika, Book Expo America sırasında kırıldı.

Dünyanın En Uzun Saçı

Dünyanın En İlginç Rekorları

Rapunzel günlerinden beri uzun, parlak saçlara değer verilir. Ancak çok az kadın saçını Rapunzel kadar uzatabilmiştir. Xie Qiuping'in böyle bir karar vermesi de oldukça ilginç. Xie, 5 metreye yakın saç uzunluğuyla dünyanın en uzun saçına sahip. Saçı öyle uzun ki kafasına ya bir taç takmak zorunda kalıyor ya da saçına hakim olabilecek birileriyle. Xie saçlarını çocukluğundan beri uzatıyor. En son saç kestirdiğinde senelerden 1973 olduğunu söylüyor. Artık saçına çok alıştığını ve ona sorun yaşatmadığını, fakat böyle bir saça sahip olduğu için sabır göstermek zorunda da olduğunu ifade ediyor. Xie bu rekorun sahibi ama peşinden biri de onu takip etmek üzere geliyor. Cheng Shiqiong, 1996 senesinden beri saçlarını uzatıyor. Fakat Xe'nin endişelenmesine hiç gerek yok. Cheng'in saçları henüz 2 buçuk metre kadar. Yani Xe'nin saç uzunluğunun yarısı.

En Kuvvetli Çığlık

Dünyanın En İlginç Rekorları

En kuvvetli çığlık alanında Guinness Dünya Rekoru sahibi, 129 desibellik sesiyle Tenterden, Kent, Londra'dan Jill Drake. Bu ses kuvveti, bir jet motorunun sesinden yaklaşık 10 desibel kadar az. 52 yaşındaki Bayan Drake, Londra'da bir gezideyken bu sıra dışı yeteneğinin farkına vardı. Millenium Dome'da bir çığlık atma yarışına girdi ve 129 desibellik çığlığının dünya rekorunu kırdığı kendisine iletildi. Bu kadının ailesi nasıl yaşıyordur, orası meçhul.

En Tuhaf Yeme Düzeni

Dünyanın En İlginç Rekorları

Monsieur Manetout olarak da bilinen Grenoble, Fransa'dan Michel Lotito, 1959'dan bu yana metal ve yam yiyor. Gastorenterolojistler, günde 900 gram metal tüketebilmesini 'eşsiz' olarak nitelendiriyor. Lakabı olan Mangetout da bu yeteneğine işaret ediyor çünkü bu kelimenin anlamı 'her şeyi yiyen'. Michael muzların ve haşlanmış yumurtaların midesini bulandırdığını söylüyor. 1966'dan beri yeme düzeni içerisinde 18 bisiklet, 15 süpermarket arabası, yedi televizyon seti, altı şamdan, iki yatak, bir çift kayak, düşük kalorili bir Cessna hava taşıtı ve bir bilgisayar bulunuyor. Tarihte ilk kez bir adamın bu şekilde kendi içinde bir tabut yarattığı söyleniyor. Ekim 1997'ye kadarki zaman içerisinde yaklaşık dokuz tonluk metal yemişti.

Keman Çalarken Bisiklet Üzerinde Geri Gitme

Dünyanın En İlginç Rekorları

Lübeck, Almanya'dan Christian Adam, 4 yaşındayken bisiklet kullanmayı öğrendi. 1970 senesinde de keman çalmaya başladı. O günden beri ikisini bir araya getirerek rekorlar kırıyor. Üstelik bu sırada bisikleti ters yöne doğru sürüyor. Bir kemanla tersten bisiklete binmedeki şu anki rekoru 60.45 kilometre. Bu rekoru 5 saat 9 dakika içerisinde kırdı.

Dünyanın En Uzun Konuşması

Dünyanın En İlginç Rekorları

2004 senesinde Lluis Colet, dünyanın en uzun konuşması başlığı altında Guinness Dünya Rekorları Kitabı'ndaki yerini aldı. 2004'te yaptığı konuşma 48 saat sürdü. O günden beri rekoru, 120 saatlik bir konuşma yapan Hintli bir adam tarafından kırılmıştı. Colet bunu kendine yedirememiş olacak, 124 saatlik bir konuşmayla rekoru tekrar sahiplendi. 62 yaşındaki Katalan yerel hükümet görevlisi, beş gün dört gece hiç durmadan konuşarak Fransa'nın güneydeki bir kasabası olan Perpignan'da rekoru kırdı. Üç görevli Colet'in yanında durarak rekorun takibini yaptı ve Colet bir kez daha Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki yerini aldı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.