enteresan.com LogoDünyanın En İyi "Kaka" Müzesi

Asya'da birbirinin zıttı şeyler çok meşhurdur. Tatlı ve ekşi, yin ve yang gibi. Japonlar da bu zıtlıkla ilgili paylarına düşeni yapıyorlar.
Dünyanın En İyi

Dünyanın En İyi  Kaka  Müzesi

Bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında Japonya'nın Himeji kentinde bir Pasta Sergisi ve bir Kaka Müzesi aynı anda gerçekleştirildi, ama neyse ki birbirinden farklı yerlerde. Japonca yazılmış bu işarette:

Hepiniz gelin ve oynayın!

Gelin ve bakın! Bizim kaka kitaplarımız var!

Tavşan: Kaka zamanı!

Goril: Gelin ve benim kakamı da görün!

Fil: Hayvan kakası da burada millet!

Görün. Dokunun. Koklayın ve keşfedin!

Dünyanın En İyi  Kaka  Müzesi

Dünyanın En İyi  Kaka  Müzesi

Bu üç resimdeki kakayı hangi hayvanların yaptığını tahmin edebilirsiniz? Kaka Müzesi Sergisi, her türlü hayvandan alınmış kakaları, kakanın nasıl yapıldığıyla ilgili kitaplar ve diyagramlar ve kakanın yapılışı anını gösteren videolar sergileniyor. Bu kitaplardan biri, geri dönüştürülmüş bir filin kakasından yapılmış ve bu kitabı okusanız bile sayfalarını çevirmek için parmaklarınızı yalamayın sakın. Kaka Müzesi Sergisi, tüm dünyayı dolaşmalı; hayat kurtarıcı olabilir. Bir kaka yığınına her bastığınızda bunun, bir köpeğe mi yoksa mahallenin yakınlarında görülebilecek bir aslana mı ait olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.