enteresan.com LogoDünyanın En İyi Üniversitesi

Bu sorunun cevabı aslında çok açık ama asıl konu, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında Türkiye'nin bulunmaması. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan devam edelim. Harvard Üniversites, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi üniversitesi olarak kabul edilir.
Dünyanın En İyi Üniversitesi

The Times'ın ve bunun gibi birçok yüksek basın kuruluşunun belirttiklerine göre, Harvard Üniversitesi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eğitim veren kurumudur. ABD, Massachusetts'de kurulan okul 1636 senesinde resmi olarak eğitim vermeye başlamıştır. Aynı zamanda Ivy Lig'in bir üyesidir. Kuruluşundan 3 sene sonra, 13 Mart 1639 senesinde ismi Harvard Kolleji olarak değiştirilir. Dünya üzerindeki en büyük kütüphaneye sahiptir. Üniversitenin kollejinde yaklaşık 17 milyon adet kitap bulunmaktadır.

Bugün 29.2 milyar USD sermayesiyle dünyanın en iyi eğitimini veren Harvard, aynı zamanda M.I.T (Massachusetts İnstitute of Ttechnology) ile yakın temastadır. İki okulun öğrencilerinin ortak yürüttükleri projeler mevcuttur. Dünya liderlerinin çocuklarının gidebilmeyi başardığı okul, bu sistemi ile eğitim vermeye devam ederse sosyete klübü gibi birşey olacaktır. Ancak bu konuşulanlar yine de eğitim kurumunun dünyadaki en iyi üniversite olmasını engelleyemiyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.