enteresan.com LogoDünyanın En İyi Üniversitesi

Bu sorunun cevabı aslında çok açık ama asıl konu, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında Türkiye'nin bulunmaması. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan devam edelim. Harvard Üniversites, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi üniversitesi olarak kabul edilir.
Dünyanın En İyi Üniversitesi

The Times'ın ve bunun gibi birçok yüksek basın kuruluşunun belirttiklerine göre, Harvard Üniversitesi dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eğitim veren kurumudur. ABD, Massachusetts'de kurulan okul 1636 senesinde resmi olarak eğitim vermeye başlamıştır. Aynı zamanda Ivy Lig'in bir üyesidir. Kuruluşundan 3 sene sonra, 13 Mart 1639 senesinde ismi Harvard Kolleji olarak değiştirilir. Dünya üzerindeki en büyük kütüphaneye sahiptir. Üniversitenin kollejinde yaklaşık 17 milyon adet kitap bulunmaktadır.

Bugün 29.2 milyar USD sermayesiyle dünyanın en iyi eğitimini veren Harvard, aynı zamanda M.I.T (Massachusetts İnstitute of Ttechnology) ile yakın temastadır. İki okulun öğrencilerinin ortak yürüttükleri projeler mevcuttur. Dünya liderlerinin çocuklarının gidebilmeyi başardığı okul, bu sistemi ile eğitim vermeye devam ederse sosyete klübü gibi birşey olacaktır. Ancak bu konuşulanlar yine de eğitim kurumunun dünyadaki en iyi üniversite olmasını engelleyemiyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Tuvalet Temizleyicisi

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.