enteresan.com LogoDünyanın En Kalabalık Konseri

Dünyanın en kalablık konserine kaç kişi katılmıştır ve nerede yapılmıştır ?
Dünyanın En Kalabalık Konseri
Tarih 31 Aralık 1994. Rio de Janeiro yeni yılı mükemmel bir biçimde karşılamaya hazır. Yeni yıl umutları içine Rod Stewart da bir katkı yapmaya karar verince her şey değişiyor tabii. Ücretsiz konsere tam 3.5 milyon insan katılınca Guinness Dünya Rekorları Kitabı bu konseri tüm zamanların en büyük konseri olarak kayıtlarına alıyor. Stadyum gibi geleneksel bir konser alanı seçmek yerine (ki futbol âşığı bu milletin ciddi anlamda güzel ve büyük stadyumları var) Rod Stewart her zamanki gibi kendi tarzını konuşturuyor ve müzik ziyafetini Copacabana Sahili'nde veriyor. Böylece Rio'daki fakir insanlar da bu yeni yıl güzelliğinden faydalanmış oluyor.
Tahminlere göre 1994 senesinde verilen rock konserine 3.5 milyon insan katıldı. Tüm bu katılımcılarla Rod Stewart'ın yeni yıl coşkusunu yaşadığını, 1995'e doğru 10'dan geriye saydıklarını düşünebiliyor musunuz? Tam bir fenomen!
Bir şey ne kadar büyük olduğunda insan 'çok büyük' diyebilir ki? İşte bu konser büyük olasılıkla 'en büyük' statüsünü alabilecek cinsten. Üstelik hem o kalabalığın hem de Rod Stewart'ın yerinde olmak muazzam bir duygu olmalı.
Peki kayıtlardaki tek büyük konser bu mu? Elbette hayır. 1997 senesinde Moskova'da verilen Jean Michel Jarre konserinde de aynı sayıda insan olduğu zannediliyor. Konser, kentin 850.yıldönümünü kutlamak amacıyla kentin valisi tarafından yaptırılmış. Galiba şu anda da böyle bir şeye ihtiyacımız var. Hem de çok!

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.