enteresan.com LogoDünyanın En Küçük Ülkesi

Sizce Dünyanın en küçük ülkesi neresi?
Dünyanın En Küçük Ülkesi

Dünyanın En Küçük Ülkesi

Sizce neresi? Tabii ki Vatikan! Küçük ama bir o kadar da ihtişamlı olan Vatikan, İtalya'nın Roma şehrinde bulunan minik bir devlet. Hristiyanlık dininin Katolik mezhebini yöneten bu bölgenin bir hükümeti bile var! Vatikan hem küçük, hem sakin hem de gösterişli bir ülke olarak gösterilebilir.

Yerleşik nüfus 900 küsür kişi kadarken, sene içerisinde hiç kesilmeyen turist ziyaretliriyle bu rakam 1.700"ü aşabiliyor. Ayrıca dünyanın en güvenli ülkesi olarak gösterilen Vatikan'ın çevresi yüksek duvarlar ile çevrildir ve 7/24 en yüksek teknolojili kamera sistemi ile izlenmektedir. Ne kadar da yüksek seviyeli pederlerden oluşan küçük bir konseyi, hükümeti olsa da, ülke mutlak monarşi ile yönetilmektedir. Vatikan'ın tek reisi olarak gösterilen Papa'nın sözleri anayasayı oluşturur. Papa, hem ülkenin başkanı hem de Katoliklerin ruhani lideridir. Ayrıca Vatkian'ın 100 kişilik küçük bir ordusu vardır. Askerleri, gösterişli giyinimleriyle bir "Altın Ordu" nidasıyla dolaşır Vatikan sokaklarında. Bu da onların gösteriş amaçlı olduklarını gösterir. Genelde İtalya Ordusu tarafından tam anlamıyla korunan Vatikan, dünyada saldırıda bulunulacak en son bölge olarak gösteriliyor. Ancak bu kuramları söyleyen mecralar doğa anayı işin içine hiç katmıyor. Ne?.. Birisi 2012 mi dedi?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.