Dünyanın En Pahalı 10 Erkek Ayakkabısı

Üzerinizde bulunan kıyafet şık görünmeniz için ne kadar önemliyse, aksesuarlarınızda sizi alımlı göstermek için bir o kadar değerlidir. Özellikle ayakkabınız kıyafetinizi tamamlayan en önemli unsur olarak göze çarpar. Dünyanın sayılı firmaları da bu olgunun farkında. Erkekleri daha şık gösterebilmek için her sene farklı konseptte ayakkabı modelleri üretiyorlar. Lüks yaşantıya verilen önemi ayakkabı modellerinde de yakından görüyoruz.

Swarovski İşlemeli Ayakkabı – FILA 565 Dolar

Swarovski İşlemeli Ayakkabı – FILA 565 Dolar

FILA, 100. yılı için bu ayakkabıdan özel ayakkabıdan sadece 100 adet üretti. Ayakkabının bir kısmı Swarovski taşlar ile işlendi. Bu ayakkabılar gerçekten oldukça şık gösteriyor. Günlük giyim için özellikle karanlık ortamlarda mükemmel bir seçimdir.


Stefano Bemer 2.000 Dolar

Stefano Bemer 2.000 Dolar

Bütün parçaları elle hazırlanan Stefano Bemer, en ünlü ayakkabıcılardan biridir.Bir çiftin üretimi yaklaşık 3 ay sürer ve 2.000 dolar olarak fiyatlandırılır. Stefano’un geçmişte Gucci ve diğer saygın markalarla çalışmış olduğu bilinen bir gerçektir.


Elmas işlemeli Ayakkabı – Aubercy 4.500 Dolar

Elmas işlemeli Ayakkabı – Aubercy 4.500 Dolar

Elmaslar sadece kızlar için değil, aynı zamanda erkekler içinde sevilen taşlardır. Aubercy ayakkabı, üst tabanına kaplanmış gerçek elmas ile bu ilkeyi kanıtlıyor. Modellerin üretiminde doğal deri kullanılmıştır. Ayrıca her çift büyüklüklerine bağlı olarak 3.000-4.500 dolar arasında değişen bir fiyatla satılır.


Nike Altın Spor Ayakkabısı 5.400 Dolar

Nike Altın Spor Ayakkabısı 5.400 Dolar

Bu modelin tek bir çifti 5.400 dolar fiyatıyla dikkat çekiyor. Bu ayakkabılar yüksek fiyat etiketi ile gerçekten gündelik kullanım için uygun değildir. Altın suyundan yapılan zarif model, yatırımcılar ve Nike markasının tutkunları için mükemmel bir seçimdir.


Louis Vuitton Ayakkabıları 10.000 Dolar

Louis Vuitton Ayakkabıları 10.000 Dolar

Eğer Louis Vuitton sadece kadın markası olduğunu düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Ünlü tasarımcı markası 10.000 dola satış fiyatı ile ilk geçen yıl erkekler için bu modeli çıkardı. Ayakkabı özenli işçilikle timsah derisinden yapılmıştır.


Altın Ayakkabı 24.000 Dolar

Altın Ayakkabı 24.000 Dolar

2007 yılında Nike tarafından piyasaya sürülen ve mükemmel koşu ayakkabıları olarak pazarlanan bu model, kesinlikle basının dikkatini çekti. Bu ayakkabılar her biri saf 600 gram altından yapılır. Bir çift 24.000 dolar fiyatındadır.


Nike Air Zoom – Kobe 1 30.000 Dolar

Nike Air Zoom – Kobe 1 30.000 Dolar

Kobe 1, Nike’ın seçkin Air Zoom koleksiyonunun parçasıdır. Chicago, New York, Teksas ve Los Angeles kentlerine göre isimlendirilmiştir. Sadece 25 adet piyasaya sürülen bu özel ayakkabı oldukça göz alıcı. Bu ayakkabının her bir çiftine 30.000 dolar ödemeniz gerekmektedir.


Testoni Erkek Ayakkabı 38.000 Dolar

Testoni Erkek Ayakkabı 38.000 Dolar

Seçkin bir Norveç markası olan Testoni ayakkabının bir çifti 38.000 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor. Bu ayakkabılar timsah derisinin yapılmıştır. Ayrıca ayakkabılar suya dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor.


Elmas İşlemeli Ayakkabı – Nike Air Force1 50.000 Dolar

Elmas İşlemeli Ayakkabı – Nike Air Force1 50.000 Dolar

Air Force1 elmas işlemeli ayakkabı son derece başarılı bir modeldir. Karanlık bir ortamda elmaslar oldukça fazla parlar. Nike bu modelde 11 karat elmas kullanıldı ve marka logosunu saf altından yaptı. Her çift ayakkabı 50.000 dolar olarak fiyatlandırılır.


Elmas İşlemeli Ayakkabı – Tom Ford 2 Milyon Dolar

Elmas İşlemeli Ayakkabı – Tom Ford 2 Milyon Dolar

Listemizin bir numarasında bulunan ayakkabıdan sadece bir çift var. 33 yaşındaki milyarder Nick Cannon, beyaz altın plaka üzerine 7.000 elmasın işlenmesiyle oluşturulan ayakkabıdan sipariş etti. Nefis modelin 2 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.


Listemizde bulunan ayakkabı modellerinin hepsi oldukça özel üretimlerdir. En değerli derilerden üretilip değerli taşlarla dekore ediliyorlar. Giyimine önem veren beyefendiler ise kendilerini daha tarz gösterebilmek için bu firmaların müşterileri oluyor.