Dünyanın En Pahalı Dövmesi

Sizce bir dövmeyi ne kadara yaptırabilirsiniz? 100-200 TL cevabını verdiğinizi duyar gibiyim. Muazzam detaylı bir dövme diyelim ya da çok büyük görsel 5.000 TL. Verdiğiniz cevaplarda haksız değilsiniz ama bu cevaplar bizim sizlere sunacağımız dövme için yeterli değil.Güney Afrikalı mücevher firması Shimansky, dünyanın en pahalı dövmesini yaptığını duyurdu. Dövme, öyle çok da bilindik tarzda değil. Fiyatını mı merak ettiniz, tam 924.000 dolar! Mürekkep dövme sizin için yeterli değilse, mücevheri de seviyorsanız, ayrıca harcayacak çok paranız varsa bu dövme tam da size göre.

Dövmeyi Bu Kadar Pahalı Yapan Nedir?

Dövmeyi Bu Kadar Pahalı Yapan Nedir?

Hemen hemen her dövme, mürekkep kullanılarak çizilirken bu dövme, gerçek elmas taşları kullanılarak yapıldığından yüksek fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Yarım karat ağırlığında 612 adet değerli taşın vücuda işlenmesi ile yapılan bu dövme, gerçekten olağanüstü.


Dünyanın En Pahalı Dövmesinin Arkasındaki Hikaye Nedir?

Dünyanın En Pahalı Dövmesinin Arkasındaki Hikaye Nedir?

Güney Afrika’da bir mücevher mağazası tarafından yapılan elmas dövme aslında bir pazarlama hilesi. Shimansky olarak bilinen lüks mağaza, Güney Afrika’da 8 ve yurt dışında 4 uluslararası şubeye sahip. Mağaza Bill Clinton, Lee Ryan, Charlize Theron ve Christina Aguilera gibi dünyanın en ünlü müşterilerinden bazılarına hizmet vermektedir.
2010 yılında Güney Afrika’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası, marka için bir fırsat oldu. Reklam için girişimlere başlayan firma elmas ile kaplı bir top yaptı. Top, 2.640 siyah ve 6.620 beyaz elmas taştan yapılmıştır. Top toplamda 3.500 karat ağırlığındadır. Topun fiyatı 20 milyon ile 1.7 milyon dolar arasında değişiyor. Daha sonra bu elmas taşlardan bir dövme tasarlama fikri aklına geldi.


Oldukça Pahalı Olan Bu Dövmeyi Kim Taşıyacak?

Oldukça Pahalı Olan Bu Dövmeyi Kim Taşıyacak?

Dövmeyi taşımak için doğru kişiyi bulmak dövmenin kendisi kadar önemliydi. Dikkatli bir araştırmadan sonra Güney Afrikalı ve dünyanın en beğenilen modellerinden biri olan Minki Van Der Westhuizen seçildi. Minki 16 yaşından beri modellik sektöründe; Sports Illustrated, GQ, Elle, Glamour, Cosmopolitan ve Bravo gibi popüler dergilerde yer aldı. Güzel Minki seçildiği anda mağazanın marka modeli olmayı da kabul etmiş oldu.


Birinin cildi üzerine elmas koymak kesinlikle kolay bir iş değil ve en iyi şekilde yapabilmek için yorucu bir çaba gerektirir. Minki’in sırtına dikkatlice yapıştırıcı sürüldü ve elmaslar teker teker yerleştirildi. Bu yorucu çalışma tam 8 saat sürdü. 612 taşın teker teker derinin üzerine yapıştırılması gerekiyordu. Çalışma sonunda inanılmaz bir çiçek deseni ortaya çıkardı. Ustalık, tasarım ve elmasların bir araya getirilmesinin değeri neredeyse 1 milyon dolardır.