enteresan.com LogoDünyanın En Pahalı Şeyleri

Daha önce hiç görmediğiniz fiyattaki ürünler...
Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Park Yeri (300,000 Dolar)

Ev fiyatları düşmüş olabilir fakat imrenilen bir park yerinin fiyatı arttı. Hem de oldukça. İsmi verilmeyen biri bu park yerini 300,000 dolar vererek satın aldı. Böylece Boston'daki en pahalı park yeri satılmış oldu. Anlaşmayı yapan Coldwell satış temsilcisi Debra Sordillo, bölgeden tam 48 kişinin bu park yerine talip olduğunu ve nihayerinde 300,000 dolar gibi rekor bir fiyata satışın gerçekleştirildiğini söyledi. Bu teklifi yapan kişi, isminin verilmesini istemedi.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Arabası (12.15 Milyon Dolar)

1957 model Ferrari Testa Rossa, bir açık artırmada satılan en pahalı araba oldu. Etkinliği organize eden RM Müzayede'ye göre araç 12.15 milyon dolara alıcı buldu. Fiyat, benzer bir müzayedede satılan en son rekortmen araçtan 2 milyon euro daha pahalı. Ferrari, Scaglietti tasarımı Testa Rossaları 1957 ve 1958 senesi arasında 22 adet olarak üretti. Testa Rossalar, 1958 ile 1961 arasında katıldıkları 19 yarıştan 10'unu kazandı.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Gitarı (2.8 Milyon Dolar)

İmzalı bir Fender Standart Seri Stratocaster, Doha, Katar'da bir müzayedede 2.8 milyon dolar gibi bir fiyat bularak dünyanın en pahalı gitarı oldu. 2004 tsunami kurbanlarına yardım amacıyla açık artırmaya çıkarılan gitar, Eric Clapton'ın 959.500 dolarlık siyah gitarının rekorunu da kırmış oldu. Fender websitesine göre, Fender Avrupa'dan Jamie Crompton Bryan Adams'a ulaşıp böyle bir doğal âfet karşısında müzik endüstrisindekilerin neler yapabileceğini sorduğunda böyle bir fikir ortaya çıktı. Bryan telefon defterini çıkardı ve on dokuz rock yıldızını arayarak Fender marka gitarı imzalamalarını rica etti. Jimmy Page, Eric Clapton, Mick Jagger, Bryan Adams, Keith Richardson, Paul McCartney, Sting ve daha pek çok isim gitarı imzaladı.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı iPhone'u (3.2 Milyon Dolar)

İngiliz bir tasarımcı, dünyanın enj pahalı iPhone'unu yarattı. Telefonda yaklaşık 200 elmas bulunuyor ve 3.2 milyon dolar değerinde. 271 gramlık 22 karat som altın, iPhone 3GS Supreme'in yapımında kullanıldı. Ön kısmında 136 elmas bulunan telefonda toplamda 68 karatlık değerli taş bulunuyor. Arka kısımdaki Apple logosuysa 53 değerli taştan oluşuyor. Öndeki navigasyon butonu, yedi karattan fazla bir değeri olan tek bir elmastan yapılmış.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Evi (150 Milyon Dolar)

Kanınız mavi akmıyor olabilir fakat yeterince yeşillik (!) olursa zenginliğe doğru adımlarınızı atabilirsiniz. Updown Court, şu an için dünyanın en pahalı evi. Fiyatı, Amerika'daki en pahalı evden 50 milyon dolar daha fazla ve tam olarak 150 milyon dolara denk geliyor. 103 odalı, beş yüzme havuzlu ve 24 karat altın kaplamalı çalıma odası döşemeleriyle, bu yepyeni ev mükemmel bir görüntü sergiliyor. İçinde bir squash court, bowling odası, tenis sahası, 50 koltuklu sinema odası, ısıtmalı mermer garaj ve helikopter sahası mevcut. Sekiz limuzininiz de yer altı garajına sığabilir. Ayrıca kraliçe (Windsor Sarayı'nda) ve Elton John komşunuz.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı İçkisi (210,000 Dolar)

Hennessy'nin, şirket kurucularının altıncı neslinden Killian Hennessy'nin 100. doğum gününü kutlamak için yarattığı sınırlı sayıda üretilen yeni konyağı Beaute de Siecle'nin bir şişesi yaklaşık 210,000 dolar tutuyor. Konyağın kendisi Baccarat kristal şişesinde ve aynalı camla kaplı ahşap bir sandıkta sunuluyor. Bronz bir anahtarla kutu açılıyor ve içki şişesi kadife bir tepsiyle yukarı çıkıyor. İçki de Hennessy'nin mahzen ustası Yann Fillioux tarafından 50 ile 100 senelik konyakların karıştırılmasıyla oluşturuldu.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Gelinliği (12 Milyon Dolar)

Dünyanın en pahalı gelinliği 'Elmas Gelinlik' olarak bilinen 12 milyon dolarlık bir kreasyon ve Renee Strauss ile Martin Katz'ın ortak çalışmasının bir ürünü. Elbisede 150 karat elmas kullanılmış. Normal bir nişan yüzüğünün nadiren bir tam karat olduğu göz önüne alınırsa ne kadar değerli bir gelinlikten söz ettiğimizi anlamış oluruz. Gelinlik 2008 senesinde beğeniye sunuldu ve Japonya'dan Yumi Katsura tarafından dünyanın en pahalı gelinliği olarak isimlendirildi.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Köpeği (582,000 Dolar)

Gülünç bir hikâye gibi gelse de aslında öyle değil. Bir Tibet Mastiff, dünyanın en pahalı köpeği olarak görülüyor. Eylül 2009'da genç bir Çinli milyonere 582,000 dolara satılan 18 aylık köpeğin adı Yangtze River Number Two. Köpeği havaalanında köpek severler büyük bir coşkuyla karşıladı.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Hamburgeri (200 Dolar)

2008'de fast-food devi Burger King, hayır amacıyla 200 dolarlık bir hamburger çıkardı. Yeni bir rekor kıran dünyanın en pahalı hamburgeri, West London, İngiltere'de tek bir restoranda bulunuyor. Ancak telefonla sipariş alınabiliyor. Hamburgerin içinde biftek, beyaz mantar, jambon, soğan halkası, balzemik sirke, kuzu marul, pembe Himalaya kaya tuzu, organik beyaz şarap, mayonez ve İran safranı var.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Beyzbol Kartı (2.8 Milyon Dolar)

Diğer beyzbol kartları arasında Mona Lisa olarak bilinen T206 Honus Wagner kart, beyzbol kartı toplayanların tek arzusu. Bu sıra dışı kart, 2.8 milyon dolar gibi rekor bir fiyata yakın zaman içerisinde satıldı. En önemli 27 beyzbol kartının rekorunu kıran beyzbol kartı, Wagner'in gençlik resmini barındırıyor. Bu karttan yalnızca 50 ya da 60 kopya olduğu zannediliyor.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Takımı (103,00 Dolar)

Dünyanın en pahalı gelinliğine uygun ne giyilebilir? Dünyanın en pahalı takımı elbette. Pall Mall, Londra'da tanıtılan Alexander Amosu'nun adı, tasarımcısından geliyor. Her bir takım özel ve altın, platinyum ipliklerden, en nadir ipeklerden yapılmış. Himalaya Pashmina, Qiviuk ve Vicuna karışımı. Düğmeleri de 18 karatlık altın ve elmastan. Alexander ve terzileri ölçü alıp bu özel takımdan dikmek için dünyanın her yerine gidiyor.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri

Dünyanın En Pahalı Kot Pantolonu (27,000 Dolar)

Geçen sene tüm zamanların en iyi sanat gösterilerinden birini yapan sanatçı Damien Hirst, sanat tanımını belli bir biçimde göstermeyi tercih etti. Bunun için de Levi's ile ortaklaşa bir çalışmaya girdi. Giyilebilecek bir şey olmayan bu çalışmayı daha çok bir sanat eseri olarak görmek gerekiyor. Dünyada bu çalışmadan yalnızca 8 örnek olduğuna inanılıyor.

Dünyanın En Pahalı Şeyleri