Dünyanın en pahalı SUV aracı Karlmann King, 3.8 milyon dolardan satılıyor

İlk bakışta Batmobil'e benzetilen dünyanın en pahalı SUV aracı, lüks iç donanımı, oyun konsolu ve espresso makinesi gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.

Dünyanın en pahalı SUV aracı sonunda satışa çıkıyor. Araba tutkunu milyonerlerin sahip olmak için sabırsızlandığı araç, 3.8 milyon dolara (Türk lirasıyla yaklaşık 15 milyona) satışa sunulacak. Çin’de üretilen Karlmann Kings’tensadece 10 adet üretilecek. Bir çizgi romandan fırlamış gibi duran SUV, özellikle dış tarafıyla Batman filmindeki Batmoil’e benziyor.


Bildiğiniz SUV'lerden çok farklı

Bildiğiniz SUV'lerden çok farklı

İç mekan özelliklerinin başında gelen lüks deri koltuklar, hava temizleyici, Led ekran ve iç neon ışıkları geliyor. Otomotiv dünyasında marka haline gelmeye çalışan Çin şirketleri, bu tarz başarılı çalışmalarla adından daha fazla söz ettireceğinin sinyallerini veriyor. Automobile Technology (IAT) tarafından üretilen Karlmann King, tasarım, donanım, tarz ve tavrıyla diğer SUV’lerden ayrılarak sanki bir otomobil gibi görülüyor.


2 yıllık prototip sürecinin ardından bu yıl itibariyle sipariş ile 10 adet üretilip satılacak. Aracın tam donanımlı versiyonunun Türkiye satış fiyatı ise 22 milyon TL olacak. Her yolcuya ait özel tablet, televizyon, buzdolabı, Playstation 4 ve lüks bir kahve makinesi bile var. İstenildiği zaman full paketi şipariş edilerek zırhlı bir araca da dönüştürülebilen Karlmann King, farklı renk kombinasyonlarıyla da tercih edilebiliyor.