enteresan.com LogoDünyanın En Yaşlı Eşeği Rosie

Bazen kadıınlar belirli bir yaşa geldikten sonra yaşlarını kendinlerine saklamayı tercih ederler...
Dünyanın En Yaşlı Eşeği Rosie

Belli bir yaşa gelmiş olan kadınlar genelde yaşlarını kendilerine saklamayı tercih ederler. Ancak eşek Rosie'nin bunu yapma gibi bir şansı yok. 54 yaşındaki eşek, türünün en yaşlısı olarak görülüyor. Guinness Dünya Rekorları'na göre Suzy ismindeki şu anki en yaşlı eşek New Mexico'dandı ve 2002'de 54 yaşında öldü. Rosie'nin sahibi Lesley Manger, tam olarak yaşından emin olmasa da eşeğinin elliden fazla olduğunu biliyor. Ortalama eşek ömrü 25 ile 35 sene arasında değişiyor. Kesin doğum tarihini bilmediklerini ancak bugüne kadar onun sahibi olan insanlarla konuşunca 54 yaşında olduğu sonucuna vardıklarını söyleyen Manger, dişlerine bakan veterinerin de aynı düşüncede olduğunu belirtti. Bakalım Guinness bu eşeği ne yapacak.

Dünyanın En Yaşlı Eşeği Rosie

Dünyanın En Yaşlı Eşeği Rosie

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.