enteresan.com LogoDünyanın En Yaşlı Koyunu Sıcaktan Öldü

Lucky, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından da kabul edilen 23 yaşında bi koyundu...
Dünyanın En Yaşlı Koyunu Sıcaktan Öldü

Dünyanın en yaşlı koyunu olan Lucky, güney Avustralya'da sıcak havanın etkisinde kalarak yaşamını yitirdi. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından da kabul edilen 23 yaşındaki lucky, Lake Bolac'taki çiftlikte huzurlu bir biçimde öldü. Lucky'nin sahibi Delrae Westgarth, sevgili koyununun Victoria'da son zamanlarda çıkan sıcak havayı kaldıramadığını ifade etti. Annesi tarafından terk edilmiş yeni doğmuş bir kuzuyken Lucky'i kurtaran Westgarth ailesi, yaşlı hayvanları için klima bile aldılar fakat bu da onu kurtarmaya yetmedi. Yaşlılığında Lucky son derece saldırgan bir hâl alarak diğer koyunlara sataşmaya ve çiftin çiçek bahçelerini bozmaya başladı. Hatta son zamanlarda televizyon seyretmek için evin içine bile alınıyordu.

Dünyanın En Yaşlı Koyunu Sıcaktan Öldü

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.