enteresan.com LogoDünyanın Yeni En Büyük Humusu

Lübnan dünyanın en büyük humus yemeği rekorunu kırdıktan yalnızca birkaç ay sonra Arap-İsrail kasabası Abu-Gosh daha da büyük bir başarı göstererek rekoru ellerinden aldı.
Dünyanın Yeni En Büyük Humusu

Cuma günü elli aşçı inanılmaz miktarlarda nohut, susam ezmesi, zeytin yağı, limon suyu ve sarımsağı karıştırarak dünyanın en büyük humusunu hazırladı. Yemeğin ağırlığı dört tondan fazla. Humus, sponsorların getirdiği 20 metrelik bir uydu cihazı üzerinde Abu-Gosh Restoranının hemen dışında sergilendi. Guinness görevlisi Jack Brookbank yeni dünya rekorunu açıkladığında nicelik yüzünden niteliği de düşürmedikleri için şefleri, etkinliğin organtizatörü ve Abu-Gosh Restoranı sahibi Jawadat Ibrahim'i alkışlayarak, Abu-Gosh'u dünyanın humus merkezi olarak tanıttı. Bu alaycı ifadeler kesinlikle Lübnanlı şeflere gönderilmişti ki kendileri de büyük olasılıkla daha da büyük bir humusla cevap verecek. Humus savaşları Orta Doğu ülkelerinde bir süredir devam etmekte ve pek çoğu da bu lezzetli yiyeceğin kendi ürünü olduğunu iddia ediyor. Dünyanın en eski lezzetlerinden birinin kökeni zaman içinde kaybolmuş durumda ancak bu ne zaman insanları kavga etmekten alıkoymuştur ki?

Dünyanın Yeni En Büyük Humusu

Dünyanın Yeni En Büyük Humusu

Dünyanın Yeni En Büyük Humusu

Dünyanın Yeni En Büyük Humusu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.