enteresan.com LogoDuş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Bu kez bir duş perdesini geri dönüşümleyeceğiz!Bu direktifleri izleyerek bir duş perdeni türünün tek örneği olan bir yağmurluğa çevir!
Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Giriş:Bir Duş Perdesinden Bir Yağmurlu Nasıl Yapılır?

Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Bu kez bir duş perdesini geri dönüşümleyeceğiz!Bu direktifleri izleyerek bir duş perdeni türünün tek örneği olan bir yağmurluğa çevir!

Malzemeler:

Duş perdesi, dikiş makinesi, transparan naylon iplik, kağıt mendil, deri dikme iğneleri, makas, mezura, cetvel, geçici marker.

İyi eğlenceler!

Adım 1:Vinil Dikme ve Duş Perdesi Hazırlama

Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

İlk önce, basit bir dikiş makinesi kullanımı için bazı temel bilgiler verelim.

Makineye deri dikme iğnesi yerleştirin, naylon ipliği makineye takın, makineyi de 3 ya da yukarısı bir ayara getirin. Kağıt mendili vinille dişlinin arasına yerleştirin ki vinil yapışmasın ve dikmeye başlayın. Aynı noktayı birden fazla kez dikmemeye özen gösterin yoksa zayıflar ve kolayca yırtılabilir. İşiniz bittiğinde, kağıt mendili yırtıp atı ve işte tamam!

Eğer eski bir duş perdesi kullanıyorsan, önce çok iyi yıkadığından emin ol.
Bunu da aklımızın bir köşesine yazdıysak şimdi yağmurluk zamanı!

Adım 2:Duş Perdesini Yağmurluk Şeklinde Kes

Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Duş perdesini perdenin kendi genişliğinden 140 santim daha geniş kes ki bu bizim için 170 santim oldu. Perdenin delikli kısmı dahil gereksiz olacak bütün bölümleri kes.

En alt kısma paralel tam ortadan yaklaşık 30 santimlik bir çizgi çiz. Çizgi boyunca perdeyi kes. Bu kafa boşluğu olacak.

Adım 3:Kapüşon Yapımı

Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Kestiğin ekstra parçayı çıkarıp iki sağa doğru da yarımşar katla ve katladığın yerlerden başlayarak bir kapişon çiz (eğer yapamıyorsan bir t-shirt ten yardım alabilirsin!)

Kapişon şeklini kes ve arka kıvrım boyunca ince bir kısmı dik.

Adım 4:Kapişonu Gövdeye Dikme

Duş Perdesinden Yağmurluk Nasıl Yapılır?

Gövde kısmını al ve kafa boşluğunun bir tarafında 6 santimlik bir kesik aç. Kanatçıkları alta katla ve yüz için açık alan oluşturmak amacıyla aşağıya doğru iğnele. Kapişonu gövdenin iç tarafına iğnele. Bu sana yağmurluğu birkaç kere denemende ve üzerine oturup oturmadığını görmende yardımcı olacaktır.

Kapişonu gövdeye dik, deliğin çevresini tamamen diktiğinden emin ol.

Ve artık bütün bahar yağmurlarına karşı hazırlıklısın!

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.