enteresan.com LogoDüsseldorf'un Enerji Tasarrufu Sağlayan Stadttor Kapısı

Avrupa'daki şehir kapıları, hem fonksiyonel hem de estetik önem açısından uzun bir geçmişe sahip...
Düsseldorf'un Enerji Tasarrufu Sağlayan Stadttor Kapısı

Avrupa'daki şehir kapıları, hem fonksiyonel hem de estetik önem açısından uzun bir geçmişe sahip. Almanya'nın Düsseldorf kentindeki Stadttor kapısı da bu kapılardan biri. 1998 yılında tamamlanan çift cam yüzeyli yapı, geleneksel tasarımı 20.yüzyılın ileri teknolojili performans becerileriyle birleştiriyor. Radyan ısıtmadan etkin soğutmaya kadar enerji tasarruf sistemleri, şu ana kadar gördüğümüz en gelişmiş ve en ileri teknolojili sistemlerden.

Petzinka Pink & Partners tarafından tasarlanan Stadttor, şehrin ana caddesi üzerinde bir koruyucu olarak duruyor adeta. 52 metrelik iki kule, 56 metre yüksekliğindeki avluyu çevreleyerek maksimum doğal gün ışığı aydınlatmasına izin verecek şekilde tasarlandı. Her kattaki iklim dengeleyici koridorlar, temiz havayı bina yüzleri arasında dolaştırarak yıl boyunca %60 oranında doğal soğutma sağlıyor.

Stadttor'un mekanik sistemleri binanın her tarafına yerleştirilmiş 14.000 sensör sayesinde bilgisayarla işlenerek enerji tasarrufu düzenlenebiliyor ve maksimize edilebiliyor. Kış aylarında yapı, yerinde toplanan ısıyı ve Stromkraftwerks tarafından üretilen aşırı sıcaklığı kullanıyor.

Şık, uzun ömürlü aydınlatma sistemleri merkezi olarak programlanabiliyor ve çalışma alanlarında bireysel olarak kontrol edilebiliyor. Doğal gün ışığı aydınlatması, doğal soğutma ve nem kontrolü, yapının enerji performansını geliştiren optimum termal rahatlık sağlıyor.
Stadttor'un tüm yapı tasarımı ve sistemleri, kapalı sistemde, konvansiyonel olarak ticari alanlarda %70'e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Düsseldorf un Enerji Tasarrufu Sağlayan Stadttor Kapısı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.