enteresan.com LogoElektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Bu içeriği okuduktan sonra enerji tasarrufu konusunda daha dikkatli olacaksınız...
Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Yakın zamana kadar Shelley Collins'in günü benzer ve biraz da sıkıcı bir rutini takip ederek geçiyordu: Üç katlı evinde kocası ve iki çocuğu evden çıktıktan sonra ışıkları kapatmak, oyun konsollarını fişten çıkarmak ve kaloriferi kapatmak onun göreviydi. Shelley ailesine ne söylediyse de başarılı olamadı. Bugün Shelley'nin ailesinin enerji harcamaları son derece düştü. Ev enerji tasarrufu yapan ampullerle dolu ve her gece tüm elektronik cihazlar kapatılıyor. Bunun sebebi ne mi? 24 saatlerini 'İnsan Gücü İstasyonu' adı verilen bir enerjiyle çalışan bir evde geçirip eşsiz bir deney dâhil olmaları. Deney dâhilinde 80 bisikletli elektrik üretmek için pedal çevirdi. Deneyin amacı, ne kadar enerji tükettiğimizi göstermek ve istediğimiz gücü yaratabilmek için ne kadar enerji sarf etmemiz gerektiğini göstermek. Deneyin neden işe yaradığını anlamak güç değildir herhalde?

Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Elektrik İçin Ne Kadar Enerji Tüketmeniz Gerekiyor?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.