enteresan.com LogoElektrik Üreten Futbol Topu

Futbol oynarken harcadığınız enerjiyi elektrik üretimi için kullanmak mümkün mü? "sOccket" isimli futbol topu ile mümkün!
Elektrik Üreten Futbol Topu

Elektrik Üreten Futbol Topu

sOccket, kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürebilen bir futbol topu. Taşınabilir bir güç kaynağı olan sOccket ile futbol oynayarak elektrik üretebiliyorsunuz. Bu ilginç icat, futbol oynarken futbol topuna vurulduğunda, top sürüldüğünde ya da elle fırlatıldığında ortaya çıkan enerjiyi, daha sonra kullanılmak üzere depoluyor. Sallayarak şarj edilen el fenerlerinin çalışma mantığı ile aynı şekilde çalışan sOccket, birkaç dakikalık futbol oyunu ile dolan bataryası aracılığıyla bir ampulün saatlerce yanmasını sağlayabiliyor.

Bu ilginç ürünün tek eksisi; sıradan bir futbol topundan çok az da olsa farklı olması. sOccket, alışılagelmiş futbol toplarından biraz daha ağır fakat bu durum rahatsızlık verecek kadar fark edilmiyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...