enteresan.com LogoElektrik Üreten Futbol Topu

Futbol oynarken harcadığınız enerjiyi elektrik üretimi için kullanmak mümkün mü? "sOccket" isimli futbol topu ile mümkün!
Elektrik Üreten Futbol Topu

Elektrik Üreten Futbol Topu

sOccket, kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürebilen bir futbol topu. Taşınabilir bir güç kaynağı olan sOccket ile futbol oynayarak elektrik üretebiliyorsunuz. Bu ilginç icat, futbol oynarken futbol topuna vurulduğunda, top sürüldüğünde ya da elle fırlatıldığında ortaya çıkan enerjiyi, daha sonra kullanılmak üzere depoluyor. Sallayarak şarj edilen el fenerlerinin çalışma mantığı ile aynı şekilde çalışan sOccket, birkaç dakikalık futbol oyunu ile dolan bataryası aracılığıyla bir ampulün saatlerce yanmasını sağlayabiliyor.

Bu ilginç ürünün tek eksisi; sıradan bir futbol topundan çok az da olsa farklı olması. sOccket, alışılagelmiş futbol toplarından biraz daha ağır fakat bu durum rahatsızlık verecek kadar fark edilmiyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Erkekler Neden Erken Ölür?

Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, ‘Geç oldu,’ dedi, ‘zaten yorgunum, ben yatıyorum.’ Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?