enteresan.com LogoElvis'in Ve Madonna'nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

Hz.İsa'nın, Madonna'nın, Elvis Presley'nin ve Marilyn Monroe'nun portrelerini içeren bu sanat eserlerinin hepsi tamamıyla bar kodlar tarafından yapılmış.
Elvis'in Ve Madonna'nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

Bir web sitesi editörü ve tişört üreticisi Scott Blake bu tuhaf malzemeyi kullanarak 30 üstünde portre yapmış. Hem de bu tasarımlardan sadece birinin tamamlanmasının 6 aydan fazla sürdüğü düşünülürse bu gerçekten çok emek isteyen bir iş.

Elvis in Ve Madonna nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

Blake bar kod sanatını 10 yıldır yaptığını söylüyor. Portrelerini yaptığı ünlülerin arasında Ozzy Osbourne, Bill Gates ve Bruce Lee de bulunuyor.
"Bar kodlarla yaptığım bu sanatı 2000 yılındaki bilgisayar hatası olan ve dijital kıyameti getireceği söylenenY2K'dan esinlenerek yaptım."dedi 31 yaşındaki Amerikalı sanatçı.

Elvis in Ve Madonna nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

Scot'ın detaylı sanatını tamamlaması 6 ayını alabiliyor.
"Portresini yaptığım kişiyle ilgili anlamlı UPC veya ISBN numaralarını toplamaya başlıyordum."diye açıklıyor.

Elvis in Ve Madonna nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

"DVD, CD veya kitap gibi, portresini yapacağım ünlüyle ilgili bulabildiğim ne ürün varsa bunları çevrimiçi veri tabanlarında aramaya başlıyorum."
"Daha sonra bar kodları yukarı aşağı ayarlamak yerine, her portreye ekstra boyut kazandırmak için özgün desenler yaratmayı seviyorum. Örneğin Ozzy Osbourbne'un bar kodları ağzından çıkıyor, Marilyn Monroe'nun bar kodları dalgalı saç gibi kıvrılıyor ve Mao'nun bar kodları ise bir Güneş patlaması şeklinde yayılıyor. Bilindiği üzere Mao'nun lakabı "Kırmızı Güneş"ti.
"Sonunda tüm bar kodlar, her mozaik deseni otomatik olarak yerleştirmek için kaydettiğim komutları kaydettiğim Photoshop'a giriyordu.
"Her defasında yaklaşımımı ve tarzımı değiştirmeye çalışıyor, baştan itibaren eseri farklı yöntemle ortaya çıkarmanın farklı yöntemlerini arıyorum" dedi.
İlk yaptığı İsa portresinin 940 bar kod kullandığını söyleyen Scott, en çok bar kod kullanan portrenin ise Bruce Lee'ye ait olduğunu ama kendisinin favorisinin Elvis Presley portresi olduğunu söyledi.

Elvis in Ve Madonna nın Sadece Bar Kodlardan Yapılmış Muhteşem Portreleri

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.