enteresan.com LogoEminiz! Daha Önce Hiç Duymadığınız Dünyamızdaki 16 Etkileyici Gerçek

Yaşadığımız dünyada olduğunu belki de hiç duymadığımız, birbirinden şaşırtıcı olayları ve bilgileri sizin için galerimizde paylaşıyoruz.
1. Acı dolu Asya güzelliği
1. Acı dolu Asya güzelliğiEski zamanlarda Çinli kadınlar ayaklarını böyle bağlarlardı. Böylece güzel ve kadınsı sayılacakları minik ayakları olurdu. Ama tabi ki olan ayaklarının bu şekilde deforme olması ve çekilen müthiş acıydı!

2. İnsanlar aslında un çuvalı giyiyorlardı.
2. İnsanlar aslında un çuvalı giyiyorlardı.Amerika'da Büyük Buhran zamanı yani 1930'lu yıllar süresince kadınların giysi konusunda fazla seçme şansı yoktu. Bu yüzden pamuklu un çuvallarından aileleri için kıyafetler diktiler. Un çuvalı üreticileri bunun bir akıma dönüştüğünü fark ettiği zaman da, değişik desenlerde çuval üretimine başladı.

3. Uyan çağrısı
3. Uyan çağrısıTelefon alarmları öncesinde bu insanlar vardı. Bu insanlar bir çubukla başkalarının kapısını çalarlardı ya da işçilerin pencerelerine kuru bezelyeler atıp uyandırırlardı.

4. . Kral Tutankhamun'un ebeveynleri kardeşlerdi.
4. . Kral Tutankhamun'un ebeveynleri kardeşlerdi.Yapılmış olan DNA araştırmaları, Kral Tutankhamun'un yaşamış olduğu sıtma ve kemik rahatsızlığı problemlerinin ensest bir birlikteli yüzünden olduğunu onayladı.

5. Rasputin'in ölümsüz olduğu sanılıyordu.
5. Rasputin'in ölümsüz olduğu sanılıyordu.Suikastçiler, Rus Rasputin'i kaç kez vurduktan sonra Neva Nehri'nin soğuk sularına atmaya karar vermeden evvel, bu adamın ölümsüz olduğunu düşündüler. Cesedi 1-2 gün sonra bulundu.

6. Dünyanın en büyük kuşu!
6. Dünyanın en büyük kuşu!Argentavis magnificens 1979 senesinde Arjantina'da bulunan fosil bir kuştu. Kanat genişliği 6-8 metre, uzunluğu ise 2 metre.

7. Bazı azizler uyuyor gibi görünürler.
7. Bazı azizler uyuyor gibi görünürler.Eskiden azizlerin cesetlerinin çürümediğine inanılırdı. Şu ana kadar olan el değmemiş en eski beden, milattan sonra 177 senesinde işkence edilip öldürülen Saint Cecilia'ya ait. Cesedi 1700 sene önce nasıl görünüyorsa, hala neredeyse aynı şekilde duruyor. Fotoğrafta da bir başka aziz olan Maria Tiagi görülüyor.

8. Stalin Photoshopu buldu!
8. Stalin Photoshopu buldu!İnsanlar, Joseph Stalin'e ölen ya da kayıp kişiler ile ilgili devamlı bilgi verildiğini ve birlikte bulundukları fotoğraflardan bu kişilerin silinmesini istediğini bildirdiler.

9. En korkutucu mumyalar
9. En korkutucu mumyalarDünyanın en ürkütücü mumyaları, Guanajuato Mumyaları olarak biliniyor. Yüzlerinde olan ifadeyi görenler, bu kişilerin yakılarak ya da işkence edilerek öldürüldüğünü düşünüyorlar.

10. Kutsal kasenin yerine ilişkin bir ipucu
10. Kutsal kasenin yerine ilişkin bir ipucuİngiltere'nin Staffordshire bölgesinde bulunan Shepherd Anıtı üstünde esrarengiz bir yazı bulunuyor: DOUOSVAVVM.
Kimse bu yazıyı buraya kimin yazdığını ya da yazının ne anlama geldiğini bilmiyor. Ama pek çok kişi bu yazının kutsal kasenin tam konumunu bulmak adına tapınak şövalyeleri tarafından yazılmış olabileceğini sanıyor.

11. Atalarımız için yalnızca bir öksürük şurubu
11. Atalarımız için yalnızca bir öksürük şurubu1890 ve 1910 seneleri arasında Bayer tarafından üretilen eroin, morfin yerine bağımlılık yapmayan madde olarak satıldı ve bunun yanında çocukların öksürük sorununa çözüm bulmak adına kullanıldı.

12. Albert Einstein ve başkanlık
12. Albert Einstein ve başkanlık17 Kasım 1952 senesinde İsrail'in başbakanı Albert Einstein'a resmi olarak İsrail başkanlığı teklifi sundu. Ünlü fizikçi, insanlarla tam olarak anlaşamadığını açıklayıp teklifi reddetti.

13. İngilizce'de "fahişe" anlamına gelen sözcüğün hikayesi
13. İngilizce'de "fahişe" anlamına gelen sözcüğün hikayesiAmerika'daki İç Savaş boyunca General Joseph Hooker, askerlerinin her zaman memnun ve iyi bir ruh halinde olması için birliklerini götürdüğü her yere kadınlar da götürdü. Bu sebeple İngilizce'de "hooker" olarak geçen "fahişe" sözcüğü, aslında generalin soyadından geliyor.

14. Devasa kristal piramitler!
14. Devasa kristal piramitler!Deniz radarı teknolojisini kullanan bilim adamları, denizin yaklaşık olarak iki kilometre altında iki devasa kristal piramit buldular. İnce bir kristalden yapılmış gibi bir görünüme sahip olan bu piramitler, Mısır'daki Gize Piramitleri'nden dahi daha büyük.

15. Parmak izin kullanmamızın sebebi!
15. Parmak izin kullanmamızın sebebi!Kimliğimizin tanımlanması için parmak izi kullanmamızın sebebi bu iki kişi! Bu adamlar aynı adı taşıyorlardı, aynı ceza evinde kalıyorlardı ve en enteresan şey ise birbirlerini daha önce hiç görmemişlerdi. Bir akrabalık bağları bulunmuyordu ancak neredeyse ikiz gibiydiler.

16. En tuhaf yardım çağrısı
16. En tuhaf yardım çağrısı1948 senesinde Malezya yakınından geçen birçok gemi, bazı enteresan yardım çağrıları aldılar. Mesajda "Kaptan da dahil bütün görevliler öldü. Büyük olasılıkla bütün ekip öldü. Ben ölüyorum." diyordu.
Gemiye vardıklarında ise, tüm ekibi ölü olarak buldular. Ne gördükleri bilinmiyor ama, gördükleri şeyden dolayı dehşete düşmüş bir yüz ifadeleri vardı. Sanki donmuş gibiydiler. Köpek bile aynı şekildeydi!