enteresan.com LogoEn Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Japonya'nın Osaka kentine yakın olan Tondabayashi'deki PL Barış Kulesi...
En Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Japonya'nın Osaka kentine yakın olan Tondabayashi'deki PL Barış Kulesi, görebileceğiniz en tuhaf fakat en muhteşem binalardan biri. PL Kutsal Topraklar'da bulunan pek çok binadan biri olan PL Barış Kulesi, 1970'te o zamanın en gelişmiş inşaat teknolojileri kullanılarak yapıldı. Yaşamın sanat olduğu ve yaptıkları her şeyde kendilerini iafde etmeleri gerektiği öğretisini aşılayan ve 1924 senesinde kurulmuş dinsel bir akım olan Perfect Liberty Kilisesi'ne (Tam Özgürlük) ait. Gökyüzünü işaret eden bir parmağı andıran PL Barış Kulesi'nin biçimi, kilise kurucusunun söylediği 'gerçek tektir' ifadesini de sembolize ediyor. Ayrıca uluslararası platformda dünya barışının temsilcisi olarak da görülüyor. Barış Kulesi'nin içinde insanların yaptığı savaşlar yüzünden hayatlarını kaybeden insanların isimlerini bulmak mümkün. PL Barış Kulesi 180 metre yükseliğinde ve yerden yalnızca 12 metre yüksekliğinde olması sebebiyle de 45 derece kadar eğim gösterip yine aynı pozisyona dönebiliyor. Bu sayede depremlere karşı da büyük dayanıklılık gösteriyor. Tuhaf fakat etkileyici biçimi, püskürtme beton ve kablo ağlarındaki beton sayesinde oluşturulmuş.

En Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.