enteresan.com LogoEn Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Japonya'nın Osaka kentine yakın olan Tondabayashi'deki PL Barış Kulesi...
En Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Japonya'nın Osaka kentine yakın olan Tondabayashi'deki PL Barış Kulesi, görebileceğiniz en tuhaf fakat en muhteşem binalardan biri. PL Kutsal Topraklar'da bulunan pek çok binadan biri olan PL Barış Kulesi, 1970'te o zamanın en gelişmiş inşaat teknolojileri kullanılarak yapıldı. Yaşamın sanat olduğu ve yaptıkları her şeyde kendilerini iafde etmeleri gerektiği öğretisini aşılayan ve 1924 senesinde kurulmuş dinsel bir akım olan Perfect Liberty Kilisesi'ne (Tam Özgürlük) ait. Gökyüzünü işaret eden bir parmağı andıran PL Barış Kulesi'nin biçimi, kilise kurucusunun söylediği 'gerçek tektir' ifadesini de sembolize ediyor. Ayrıca uluslararası platformda dünya barışının temsilcisi olarak da görülüyor. Barış Kulesi'nin içinde insanların yaptığı savaşlar yüzünden hayatlarını kaybeden insanların isimlerini bulmak mümkün. PL Barış Kulesi 180 metre yükseliğinde ve yerden yalnızca 12 metre yüksekliğinde olması sebebiyle de 45 derece kadar eğim gösterip yine aynı pozisyona dönebiliyor. Bu sayede depremlere karşı da büyük dayanıklılık gösteriyor. Tuhaf fakat etkileyici biçimi, püskürtme beton ve kablo ağlarındaki beton sayesinde oluşturulmuş.

En Barışçıl Yer: Barış Kulesi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.