enteresan.com LogoEn Büyük Yolcu Uçağı

Airbus A388 günümüzün en fazla yolcu taşıyan uçak olarak gösterilmekte...
En Büyük Yolcu Uçağı

En Büyük Yolcu Uçağı

Bunlardan günde 5-6 tane düşse insan nüfusu kıyıma uğrar! Airbus A380"den bahsediyoruz. Airbus S.A.S tarafından üretilen bu dev uçak, günümüzde en fazla yolcu taşıyan uçak olarak gösterilmekte. 850 yolcu kapasiteli Airbus A380 modeli uçak, sivil taşımacılığın en konforlu hava aracı olarak gösteriliyor.

İlk seferini Fransa Touluse kentinden gerçekleştiren A380, şirketin flagship ürünüdür. Airbus'ın sembolü haline gelen hava aracı, geliştirme safhalarında A3XX kodu altında projelendiriliyordu. Rakibi Boeing 747"ye göre %50 daha büyük olan A380, hava yolu şirketlerinin gözdesi. Filolarında mutlaka bunlardan barındırmak isteyen firmaların yanısıra ticari taşımacılık şirketleri de A380"i kendi sistemlerine göre tekrar tasarlattırabiliyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.