enteresan.com LogoEn Çılgın 10 Ekstrem Spor

Dünyanın en sıradışı ve ilginç ekstrem sporları...
En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Volkan Sörfü

725 m yükseklikten aşağı yalnızca bir sörf tahtasıyla 80 km/s hızla inmek bazı adrenalin düşkünü sporcular için dünyanın en havalı aktivitesi. Her yıl binlerce ziyaretçi bu spor için Cerro Negro Dağı'na gidiyor.Tulum, dizlik ve kask takan sporcular özel kontrplak sörf tahtaları kullanıyorlar. Volkan sörfü 2005 yılından bu yana 10,000'den fazla katılımcı topladı.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Limbo-Kayak

Limbo-Kayak, arabaların altından geçerek kayma anlamına geliyor. Hindistan'da son zamanların modası olan sporun yapılması neredeyse imkansız gibi görünüyor. Bir jimnastikçiesnekliği, gücü ve dengesi gerektiren sporun dünya rekoru 57 arabanın altından geçen Aniket Chindak'a ait.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Tren Sörfü

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Yasa dışı bir spor olan tren sörfü hareket halindeki trenlerin üzerinde "sörf yapmaktır". Güney Afrika'da çok ciddi bir sorun haline gelen bu durum birçok genç insanın ölümüne ya da yaralanmasına yol açmıştır. 1980 yıllarında Almanya'da popüler olan "spor" zamanla unutulmuştu, fakat 2005 yılında Frankfurt'ta bir çete tarafından yeniden yapılmaya başlandı.

Timsah Bungee

Bungee jumping sporunun timsahların bulunduğu bir alan üzerinde yapmaya Timsah Bungee deniyor. Avustralyalılar tarafından geliştirilen sporun videosu muhakkak izlenmeli.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Uçurumdan Atlayarak Dalış Yapma

Dalış sporlarına bir yenisini ekleyen uçurum dalışı, yüksek bir uçurumdan akrobatik bir atlayışla dalış yapmak anlamına geliyor. Sarp kayalıkların yakınından geçerek suya sert bir iniş yapmanın verdiği adrenalini tatmak bir ömür boyu hatırlanacak bir deneyim. Uçurum dalışı çok tehlikeli olduğu için bazı kurallar getirilmiş; erkekler için 23 - 28 metre, kadınlar için 18 - 23 metre yükseklik sınırı, 75 - 100 km/s hız ve 3 saniyelik serbest düşüş zamanı.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Serbest Stilde Cambaz Ayaklıkları İle Akrobasi

Gelecek vaat eden bu ekstrem spor, yaylı ayaklıklar giyerek akrobatik hareketler yapmayı gerektiriyor.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Su Altı Hokeyi

Çok bilinmeyen bu spor kış aylarında hava çok soğuk olduğunda su altında oynanıyor. 1950'lerde Büyük Britanya tarafından icat edilen bu spor, İngilizlerin kış mevsiminde de spor yapmak istemeleri sonucu ortaya çıkmış. Oyuncular yalnızca şnorkel, koruyucu kask ve eldiven takıyorlar, bu da su altında nefeslerini tutmaları gerektiği anlamına geliyor. Dünya çapında gittikçe ünlenen spor epey yorucu.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Airkicking: Havaya Fırlatılma

Bu ilginç ekstrem spor, insan fırlatma makinesi yardımıyla 8 m yükseklikten bir yüzme havuzuna ya da göle fırlatılma anlamına geliyor. Katılımcı fırlatma rampası üzerindeki özel bir oturağa yerleşiyor ve sonrasında istediği anda düğmeye basıp havalanıyor.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Slacklining: Uçurumda Cambazlık

"Slacklining" denilen bu denge sporu, iki kayalık arasındaki uçurumun üzerinde gergin bir lastik ip yardımıyla geçmeyi gerektiriyor. Norveç'te 1000 m yükseklikte bir körfezin üzerinden geçen Christian Schou en yüksek yerde slacklining yapan kişi olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Dev bir Topun İçinde Yuvarlanma

"Zorbing" adı verilen bu ekstrem spor, yüksek bir tepeden aşağıya dev bir plastik topun içinde inerek yapılıyor. Yeni Zelanda kökenli olan spor 2000 yılında yapılmaya başlandı.

En Çılgın 10 Ekstrem Spor

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Tuvalet Temizleyicisi

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.